GeriGündem Her eve fotoğraf stüdyosu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her eve fotoğraf stüdyosu

Her eve fotoğraf stüdyosu
refid:6089846 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Evde fotoğraf baskısının yaygınlaşmasıyla birlikte, sırf bu işe odaklanmış yazıcıların yetenekleri ve çeşitleri de artıyor. Siz de uygun maliyetli ve fazla yer kaplamayan bu cihazları kullanarak fotoğraflarınızı evinizde kolayca basabilirsiniz.

EVDE kendi çapınızda bir fotoğraf baskı stüdyosu kurmak, birbirinden cazip olanakları da beraberinde getiriyor. Üstelik masa üstünde neredeyse küçük bir el radyosu kadar yer kaplayan günümüzün foto yazıcıları, sundukları kolaylık ve yer tasarrufunun yanında, kalite ve maliyet olarak da profesyonel baskı stüdyolarıyla yarışacak duruma geldiler.

HP Photosmart A612

HP’nin Photosmart A612 modeli, firmanın sadece fotoğraf baskısına yönelik ürünleri arasında üst ucu simgeliyor. Mürekkep püskürtme teknolojisiyle çalışan yazıcının kapalı hali bir kasetçaları andırırken, ön kapağı açmanızla beraber bellek yuvaları, arka kağıt tepsisi ve likit kristal ekran erişilebilir hale geliyor. Cihaz 10x15 yanında, 13x18 boyutundaki fotoğraf kağıdına da baskı yapabiliyor. Yazıcıda fotoğrafları baskı için ideal hale getiren resim düzeltme seçeneği de bulunuyor.

Kodak Easyshare 500

Kodak Easyshare 500, ilk anda üzerindeki büyük likit kristal ekranla dikkat çeken bir yazıcı. Bu da cihazda bulunan bellek kartı okuyucuları, USB bağlantısı ve Mavidiş gibi yollardan aktarılan fotoğrafların baskı öncesi etraflıca görüntülenebilmesini sağlıyor. Dilerseniz ek bir aksesuar yardımıyla cihazı WiFi uyumlu hale bile getirebiliyorsunuz. Gayet makul ölçülere sahip olan cihaz, baskı kalitesi olarak da oldukça tatminkar sonuçlar sunuyor.

Olivetti MY_WAY

Olivetti’nin MY_WAY fotoğraf yazıcısı, gayet etkileyici bir tasarıma sahip. Yazıcının kapaklarını yanlardan kapattığınızda yanınızda kutu gibi gezdirebiliyorsunuz. Aletin bir diğer güzel özelliği de, prize takılı olmasa bile 4 adet klasik kalem pille istediğiniz yerde çalışabilmesi. Her çeşit bellek kartını ve Mavidiş bağlantısını destekleyen cihaz, 10x15 yanında yarım A4 kağıtları da kabul ediyor. Cihaz oldukça şık ve kullanışlı, ancak baskı hızı biraz yavaş.

Canon Selphy

Canon’un Selphy serisinin son ürünlerinden olan CP730 modeli, bu ara mağazalarda sık rastlanan CP510 modelinden farklı olarak likit kristal ekran ve bellek kartı yuvaları gibi tüm lükslere sahip. CP730, fotoğrafları yazmadan önce kırmızı göz giderme gibi iyileşmeler yapabiliyor veya baskı renk tonu üzerinde siyah beyaz, sepya gibi ayarlar yapmanıza olanak sağlıyor. CP730’un ilginç bir özelliği de, PictBridge bağlantısı için kullanılan kablonun içine sarılabilir olması.

İdeal baskı için bunlara dikkat

Evde fotoğraf baskısı oldukça keyifli bir uğraş. Hatta dijital fotoğrafçılığın böylesine yayıldığı günümüzde, fotoğraf makinesi elinden düşmeyenler için neredeyse bir ihtiyaç. Bazı küçük noktalara dikkat ederek siz de evde bastığınız fotoğraflardan en ideal verimi alabilirsiniz.

Kaliteli bir baskı, iyi bir fotoğrafla başlar. İyi bir resim için iyi bir fotoğraf makinesi kullanmanın şart olduğunu unutmayın. Temiz ve ideal bir fotoğraf, yazıcıya daha temiz bir fotoğrafın aktarılmasını sağlayarak sonuçları iyileştirecektir.

Makinenizi iyi kullanın. İyi fotoğraflar çekebilmek için, fotoğraf makinenizin size sunduğu imkanlar hakkında bilgi edinmeye vakit ayırın. Özellikle önceden tanımlanmış çekim modlarının hangilerinin hangi şartlarda en iyi sonucu verdiğini deneyip görün.

Orijinal malzemeden şaşmayın. Mürekkep ve sarf malzemeleri konusunda yazıcınızın önerdiği ürünleri kullanmak, daha canlı ve zamanın etkilerine daha iyi dayanan baskılar almanıza yardımcı olacaktır.

Maliyeti düşünün. Yazıcı seçiminde yazıcının fiyatı kadar, sayfa başına baskı maliyetini de önemlidir. Uygun ekipman ve sarf malzemesi kullanmamak, evde fotoğraf baskısı maliyetli bir uğraş haline dönüşebilir.

Baskı hızını standart baskı hızıyla ölçün. Yazıcı baskı hızlarını karşılaştırırken taslak (draft) baskı hızlarını değil, standart baskı hızlarını karşılaştırın. Taslak baskı hızları üzerinden yapılacak kıyaslar, fotoğraf baskı hızı açısından yanıltıcı olabilir.

Kolay bağlantıları tercih edin. Baskı sırasında bir bilgisayara bağlı kalmak istemiyorsanız, yazıcıyla fotoğraf makineniz arasında doğrudan bağlantı kurulup kurulmadığını öğrenin. Bellek kartlarıyla fotoğraf aktarımı yapacaksanız, yazıcının üzerinde fotoğraf makinenizin kullandığı karta uygun bellek yuvası olup olmadığını kontrol edin.

EKSTRASINET’TE

ÜRÜN BİLGİSİ

eyasam.onpunto.com
False