GeriGündem Her cebe her zevke uygun modeller
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her cebe her zevke uygun modeller

Her cebe her zevke uygun modeller
refid:5048559 ilişkili resim dosyası

Mobil iletişim hız kazandıkça, değişen zevklere ve farklılaşan ihtiyaçlara uygun cep telefonları günden güne çeşitleniyor. Biz de cep telefonlarını kullanım özelliklerine göre dört kategoriye ayırdık ve her kategorinin yıldız ürünlerini belirledik.

FOTOĞRAF TUTKUNLARINA

Sony Ericsson K790i

Sony Ericsson’un yeni K790i modeli, firmanın Cybershot fotoğraf makinesi serisinin cep telefonuna uyarlanmış ilk örneğini temsil ediyor. K790i’nin 3.2 megapiksellik lensi otomatik odaklama ve art arda poz alabilme özelliğinden, dahili gerçek flaşına ve kırmızı göz önleyicisine kadar neredeyse kompakt fotoğraf makineleriyle kıyaslanabilecek özelliklere sahip. Ürün yüksek çözünürlüklü ekranı ve sağladığı iletişim fonksiyonlarıyla da oldukça etkileyici.

Samsung SGH-P850

Samsung’un 3.2 megapiksellik bu makinesi, hareketli vizör olarak kullanabileceğiniz döndürülebilir bir ekrana sahip. Bu özelliğiyle cihaz sanki mini bir video kamerayı andırıyor. P850’nin özellikle yüksek çözünürlüklü iç ekranının parlaklığının oldukça etkileyici olduğunu belirtmek lazım. Cihaz aynı zamanda otomatik odaklama ve video kaydı gibi kendi sınıfında artık standart hale gelen özellikleri de destekliyor.

NokIa N93

EISA tarafından 2006-2007 yıllarında Avrupa’nın en iyi medya telefonu seçilen Nokia N93, çok sayıda özellikle donatılmış bir ürün. 3.2 megapiksellik lensin sunduğu etkileyici fotoğraf yeteneği de olmazsa olmazlardan. Fotoğraf ve video alanında olduğu kadar İnternet erişimi ve müzik konusunda da harika sonuç veren N93, son zamanların en kapsamlı iletişim cihazlarından biri.

İŞİNEDÜŞKÜNOLANLARA

Samsung D900

Samsung’un yeni Ultra serisinin bu en becerikli üyesi, birçok uygulamanın altından kalkabilecek özelliklere sahip. 3.2 megapiksel kamerayla desteklenen telefonla e.posta alıp göndermeniz, e.postalarla birlikte gelen ekleri açarak telefon ekranında görüntülemeniz mümkün. Hatta cihazı televizyona veya projeksiyona bağlayarak PowerPoint sunumlarınızı doğrudan görüntüleyebilir, böylece yanınızda dizüstü bilgisayar taşımaktan kurtulabilirsiniz.

Sony Ericsson M600i

Sony Ericsson’un M serisinin ilk ürünü olan M600i, Symbian işletim sistemiyle desteklenen ve iş kullanımına yönelik olarak tasarlanmış bir telefon. Özellikle mesajlaşma ve e.posta fonksiyonlarına oldukça hakim olan M600i, bu iş için özel olarak tasarlanmış ve yazmayı kolaylaştıran bir tuş takımına sahip. Üstelik bununla yetinmeyenler için dokunmatik ekranı üzerinden el yazısı tanıma fonksiyonu da var.

BenQ P50

BenQ P50, klavyeli ve Windows Mobile işletim sistemine dayalı iletişim cihazları arasında en derli toplu olanlardan biri. Dokunmatik ekranı ve tam fonksiyonlu klavyesiyle kullanım kolaylığı sağlayan P50, dahili WiFi kablosuz bağlantı özelliği sayesinde GSM ağları haricinde net noktalardan da İnternet’e bağlanabiliyor. Bu sayede telefonunuzda Skype uygulamasını kullanarak bedava görüşme bile yapabiliyorsunuz.

TARZ SAHİPLERİNE

Sony Ericsson Z610

Sony Ericsson’un yakında piyasaya çıkacak olan modellerinden Z610 yalnızca kullanım halindeyken ekrana dönüşen ön kapağındaki ayna görüntüsüyle mücevher hissi veren ilginç bir telefon. Z610’un sırrı, telefona bir çağrı veya mesaj geldiğinde ortaya çıkıyor. Gizlenmiş dış ekranın ışığı yanıyor ve çağrıyı bırakan ya da SMS/MMS’i gönderen kişinin bilgileri sanki ekranın üzerinde yüzmeye başlıyor. Telefon üç ayrı renkte satışa sunulacak.

BenQ Siemens EF81

BenQ Siemens’in alüminyum-metal karışımı gövdesi ve mineral cam ekranıyla öne çıkan EF81 modeli, inceliğiyle ve fonksiyonlarıyla dikkat çekiyor. Gayet şık bir görünüm sergileyen telefonun en hoş özelliklerden biri, kapak açılma ve kapanma sesinin kişiselleştirilebilir olması. Örneğin mevcut temalar arasında bulunan Star Wars’ın ışın kılıcı açılış sesini kapak sesi olarak ayarlamak oldukça keyifli.

Samsung X820

Samsung’un yeni Ultra serisine bağlı X820 modeli, sadece 6.9 milimetrelik inceliğiyle dikkat çeken bir telefon. Öyle ki, hangi cebinize koyduğunuzu sıkça unutmanız işten değil. Telefon bu inceliğine rağmen üst taraftan hafif bel verme pahasına 2 megapiksellik fotoğraf makinesinden de feragat etmemiş. Dahası müzik çalar olarak kullanılabiliyor ve dokümanlarınızı yolda görüntülemenize de izin veriyor.

MÜZİK DİNLEMEYİ SEVENLERE

Sony Ericsson w950i

Uzun zamandan beri merakla beklenen ve 4 GB dahili belleğe sahip olacağı açıklanan Sony Ericsson W950i ile buluşmak için nihayet gün saymaya başladık. Yüksek çözünürlüklü ekranı ve geniş bellek kapasitesiyle merak uyandıran ürün, Symbian işletim sistemi üzerinde geliştirilen ve müzik arşivi yönetimini farklı boyutlara taşımaya aday yeni nesil Walkman uygulamasıyla büyük merak uyandırıyor.

BenQ Z2

BenQ’nun müzik için özel olarak tasarlanmış Z2 modeli, müzik için özel olarak tasarlanmış tuş takımına ve artırılabilir belleğe sahip. Üç boyutlu çevresel ses özelliğiyle de desteklenen ürün, özellikle müzik konusundaki becerileri ve sıra dışı özel tasarımıyla dikkat çekiyor. MP3 oynatıcısı ID3 V2 etiketlerini destekleyen telefonla, dinlemekte olduğunuz parçanın sözlerini bile ekranda görebiliyorsunuz.
False