Hemşireye otobüste tekme atan saldırgan yakalandı

Hemşireye otobüste tekme atan saldırgan yakalandı

İstanbul Maslak’ta, bir otobüste yolculuk yapan Ayşegül T.’yi şort giydiği için tekme atan 35 yaşındaki Abdullah Çakıroğlu gözaltına alındı. Saldırgan Abdullah Çakıroğlu’nun ilk ifadesinde, "Giydiği şort ortama uygun değildi. Bu nedenle sinirlenip hareketi yaptım" dedi.

Haberin Devamı

Maslak’ta 12 Eylül 2016 tarihinde hemşirelik yapan Ayşegül T. çalıştığı hastaneden çıkıp evine giderken bindiği otobüste, kimliği belirsiz bir erkeğin saldırısına uğradı. Olayla ilgili çalışma yapan Gasp Büro Amirliği ekipleri, saldırganın kimlik ve adresini belirledi. Ardından bu akşam saatlerinde Üsküdar’da düzenledikleri operasyonda saldırgan Abdullah Çakıroğlu'nu yakalayarak gözaltına aldı. Abdullah Çakıroğlu. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorguya alındı.

GÜVENLİK GÖREVLİSİYMİŞ!

İşlemleri süren Abdullah Çakıroğlu’nun bir gayrimenkul şirketinde güvenlik görevlisi olarak çalıştığı, olay günü işinden çıkıp Çekmeköy’deki evine gitmek üzere otobüse bindiği anlaşıldı.

İLK İFADESİ: GİYDİĞİ ŞORT ORTAMA UYGUN DEĞİLDİ

Saldırgan ilk ifadesinde, "Giydiği şort ortama uygun değildi. Bu nedenle sinirlenip hareketi yaptım" dedi. 

Haberin Devamı

''BUGÜN BENİM BAYRAMIM''

Saldırıya uğrayan Ayşegül T. de teşhis için, saldırgan Abdullah Çakıroğlu’nun bulunduğu Asayiş Şube Müdürlüğü’ne geldi. 

Ayşegül T. burada gazetecilere yaptığı açıklada, şüphelinin yakalanmasından mutluluk duyduğunu belirterek, "Şüpheli yakalandığı için çok mutluyum. O gün bana bayramı yaşatmadı, bugün benim bayramım" dedi.  

Olay anında otobüste bulunan ve kendisine yardımcı olan Mahir Kır'a duyarlılığı için teşekkür eden T., "Otobüste, beni tanımadığı halde bana yardımcı oldu. Bana yardım eden tek kişi. Kendisine çok teşekkür ediyorum." diye konuştu. Mahir Kır da vatandaşlık görevini yaptığını dile getirerek, "Emniyette şüpheliyi bize gösterdiler. Ben de daha önceden yüzünü gördüğüm için tandım, teşhis ettim." dedi.               

Baba Temel T. ise "Şüphelinin yakalandığı için ben de çok mutluyum. Adaletin yerini bulacağına inanıyorum. Emniyet teşkilatından, bize yardımcı olan herkesten Allah razı olsun." diye konuştu.      

Hemşireye otobüste tekme atan saldırgan yakalandı

   
''KARDEŞİM ŞİZOFREN''

Öte yandan AA'nın haberine göre de Abdullah Çakıroğlu'nun abisi emniyet yetkililerine, 'Kardeşim şizofren, doktorlar tedavi olması gerektiğini söyledi, ancak o kabul etmedi' dedi. 


 

Haberle ilgili daha fazlası: