GeriGündem 'Hazine' sessiz sedasız yakıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Hazine' sessiz sedasız yakıldı

'Hazine' sessiz sedasız yakıldı
refid:22262074 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Hindistan’da iki hafta önce otobüste toplu tecavüz ve dayak kurbanı olan ve dün hayatını kaybeden genç kadının cansız bedeninin bu sabah apar topar Yeni Delhi’ye getirildiği ve yakıldığı bildirildi.

Kimliği açıklanmayan ancak Urduca “hazine” anlamına gelen “Amanat” ismiyle anılan 23 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi genç kadın dün ağır yaralarına daha fazla dayanamayarak hayatını kaybetmiş ve kamuoyunun tepkisiyle başa çıkmakta güçlük çeken Hindistan hükümeti olayın üzerine gidileceğinin sözünü vermişti.

BASIN HAVAALANINA BİLE YAKLAŞTIRILMADI / FOTO GALERİ

16 Aralık tarihinde saldırıya uğrayan genç kadının beyninde ve diğer iç organlarında hasar oluşmuştu.

Reuters haber ajansı, Singapur’da tedavi edilen genç kadının aile üyelerinin cansız bedeni, polis eskortu eşliğinde ambulansla havaalanından alıp Delhi’deki evlerine götürdüğünü aktardı.

İktidar partisi lideri Sonya Gandi ile Başbakan Manmohan Singh’in konvoyunun da uçak indiğinde havaalanında olduğu belirtildi.

Genç kadının bedeninin sessiz sakin krematoryuma götürüldüğü, medyanın görüntü almasına izin verilmediği de ifade edildi.

TANSİYON YÜKSEK
Öte yandan genç kadının dün hayatını kaybetmesinin ardından düzenlenen protestolar nedeniyle Yeni Delhi ve diğer şehirlerde güvenlik önlemleri artırıldı.

Görevlendirilen binlerce polis bazı yolları ve metro istasyonlarını kapatırken vatandaşlar da Singh hükümetinden kadına yönelik şiddet konusundaki tavrını sertleştirmesini istedi.

Yeni Delhi Hindistan genelinde en yüksek cinsel suç oranlarına sahip şehir. Polis verilerine göre yaklaşık her 18 saatte bir tecavüz meydana geliyor. Hükümetin kayıtlarına göre ise bildirilen tecavüz sayısı 2007’den 2011’e neredeyse yüzde 17 arttı.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle