GeriGündem Haydar Ali Yıldız kimdir? Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Haydar Ali Yıldız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Haydar Ali Yıldız kimdir? Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Haydar Ali Yıldız

Haydar Ali Yıldız kimdir? Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Haydar Ali Yıldız
Abone Olgoogle-news

Haydar Ali Yıldız, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olmasının ardından kamuoyunun araştırdığı isimler arasında yer aldı. AK Parti'den 26. Dönem İstanbul Milletvekili olan Haydar Ali Yıldız, daha önce AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı görevinde de bulunmuştur. Peki, Haydar Ali Yıldız kimdir kaç yaşındadır? İşte, merak edilen isim hakkında bazı bilgiler

Haydar Ali Yıldız, TBMM'de yer alan biyografisine göre 2 Şubat 1971 tarihinde Rize Güneysu'da dünyaya geldi. Baba adı Rızvan, anne adı Havva'dır.

Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi.

AK PARTİ Beyoğlu Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve AK PARTİ Beyoğlu İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 26 Haziran 2009 tarihinde AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve İl Başkan Yardımcılığı-İl Seçim İşleri Başkanı ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görev yaptı. 2010 Referandum, 2011 Genel Seçimleri, 2014 Yerel Seçimleri ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK PARTİ İstanbul İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde de bulundu. Okçular Vakfı Kurucu Başkanı, Mütevelli Heyeti Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Yıldız, evli ve 3 çocuk babasıdır.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle