GeriGündem Hayata tutundu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hayata tutundu

Hayata tutundu

Kuş Sevenler Derneği’nde çıkan yangına müdahale eden itfaiye erleri, kafeslerdeki yaklaşık 300 kuşu yanmaktan kurtardı. Kafeste olmayan yangından korkmuş bir kuş, itfaiye erinin sırtına tutunarak canını kurtardı.

İstanbul Avcılar’da, geçen cuma günü sabah saatlerinde bir binanın bodrum katında bulunan Kuş Sevenler Derneği’nden dumanların çıktığını görenler itfaiyeye haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, elektrik sisteminden kaynaklandığı sanılan yangına müdahale etti.  İtfaiye erleri, yoğun duman ile kaplanan dernek binasındaki yangını söndürmeye çalışırken aynı zamanda içeride bulunan, aralarında özel eğitimli kuşların da bulunduğu canları kurtarmak için büyük çaba harcadı.

İtfaiye erleri, ters çevrilen kuş kafesleri ve kutulara doldurdukları önemli bölümü güvercin olmak üzere çok sayıda kuşu dışarıya çıkarmaya çalıştı. Kafes ve karton kutularda taşınan kuşlar, hemen yakındaki bir kahveye götürüldü. Yangın yerine yüzünde maskesi ve sırtındaki oksijen tüpü ile giren itfaiye eri dışarı çıkarken, omuzunda canını kurtarmak için konan bir güvercin olduğu görüldü. İtfaiye erleri 300 kuşun hayatını kurtardı.

Dernek yöneticisi Kürşat Kaplan, yangında maddi kaybın önemli olmadığını, önemli olan 'can' olarak nitelendirdiği kuşların kurtulması olduğunu söyledi. Kaplan, az sayıda kuşun kurtarılamadığını da ifade etti.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False