Talihsiz anne ve 2 çocuğu gece defnedildi

Talihsiz anne ve 2 çocuğu gece defnedildi

Balıkesir'in Havran ilçesinde, evlenmek istediği kızın ailesinden olumsuz yanıt alan Ali Saral'ın (26) öldürdüğü 3 kişi, gece defnedildi. Cenaze törenine katılan Havran Kaymakamı Şeref Aydın, aileyi teselli edip taziye dileklerini iletti. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Burhaniye Cezaevi’ne gönderilen Ali Saral'ın mahkemedeki ifadesinde, Çetinkaya ailesinin evine son kez konuşmak amacıyla gittiğini, iki yıl önce istedikleri Gülşen Çetinkaya'yı bu kez kaçırmak istediğini söylediği, konuşmanın tartışmaya dönmesi üzerine de etrafa ateş etmeye başladığını anlattı.

Haberin Devamı

HAVRAN ilçesine bağlı kırsal Hüseyinbeşeler Mahallesi’nde, evlenmesine izin verilmeyen Gülşen Çetinkaya’nın (20) Hüseyinbeşeler köyündeki evini basan Ali Saral’ın ruhsatsız av tüfeği ile öldürdüğü 3 kişi gece saat 22.00 sıralarında Hüseyinbeşeler Mezarlığı’na defnedildi. Otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderilen anne Melike ve çocukları Ebru ile Tuncay Çetinkaya'nın cenazeleri saat 21.30 sıralarında Hüseyinbeşeler Mahallesi'ne getirildi.

Talihsiz anne ve 2 çocuğu gece defnedildi

Cenaze namazı öncesinde aileye taziye ziyaretinde bulunan Havran Kaymakamı Şeref Aydın, vatandaşları sakinleştirip teselli etti. 

Talihsiz anne ve 2 çocuğu gece defnedildi

Haberin Devamı

Kaymakam Aydın konuşmasında şunları söyledi:
"Menfur bir olay gerçekleşti. Hepimizi derinden üzdü, derinden sarstı. Bu olayı tarif edecek bir söz bulamıyorum. Bu olayı lanetliyoruz. Rabbim hayatlarına kıyılan kardeşlerimizin mekânlarını cennet etsin. Geride kalan kardeşlerimize sabırlar versin. Toplumumuzda böyle olayların tekrarlanmamasını temenni ediyoruz.
Bütün jandarma ekiplerimiz ciddi bir çalışma yaparak zaten zanlıyı yakaladılar. Adli makamlara teslim ettiler. Bundan sonra cezası adli makamlar tarafından tayin edilecek. Ne olursa olsun hiçbir şey gidenleri geri getiremeyecek. Ancak hiçbirimizin kabul edemeyeceği bu olayı gerçekleştirenin, en azından şu anda yargının elinde olması bizi teselli etti.
Hepimizin başı sağ olsun. Gerçekten insanı güzel, havası güzel, namı güzel Koca Seyit'in memleketinde böyle bir olayın olması hepimizi çok ama çok üzdü. Bu şekilde memleketimizin gündeme gelmiş olması hiçbirimizin kabul edebileceği bir durum değil maalesef. Ancak bazen de oluyor. Rabbim bizlere sabırlar versin." 

Talihsiz anne ve 2 çocuğu gece defnedildi

Haberin Devamı

Mahalledeki camide kılınan cenaze namazına Havran Kaymakamı Şeref Aydın ile birlikte Havran Belediye Başkanı AK Partili Emin Ersoy ve mahalle sakinleri katıldı. Yakınları gözyaşı döküp, yaşanan katliama tepki gösterdi. Anne ve iki çocuğunun cenazeleri Hüseyinbeşeler Mezarlığı'na defnedildi.

İLK İFADESİNDE 'KAÇIRMAK İSTEDİM' DEDİ

Çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Burhaniye Cezaevi’ne gönderilen Ali Saral'ın mahkemedeki ifadesinde, Çetinkaya ailesinin evine son kez konuşmak amacıyla gittiğini, iki yıl önce istedikleri Gülşen Çetinkaya'yı bu kez kaçırmak istediğini söylediği, konuşmanın tartışmaya dönmesi üzerine de etrafa ateş etmeye başladığını anlattı.

Haberin Devamı

ERKEKLERİN KAHVEYE GİTMESİNİ BEKLEDİ

Havran Kaymakamı Şeref Aydın, Habertürk muhabirine yaptığı açıklamada ise, Saral'ın akşam saatlerinde köye giderek, evi gözetlediğini anlattı. Aydın, "Evin erkekleri camide ve kahvede olduğu sırada saldırıyı yapmış. İçine kapanık, tarla ve bahçelerde çalışan gündelik işçisi. Yaralılardan Gülşen Çetinkaya ve kardeşi Yasin'in durumu ağır" dedi.  

 

Haberle ilgili daha fazlası: