Havadayken hesabındaki paranın tamamını çektiler

Havadayken hesabındaki paranın tamamını çektiler

Antakya’da bir hastanede müdürlük yapan 42 yaşındaki Nazif Yalçın Temel, Adana’dan uçakla İstanbul’a uçtuğu dakikalarda, banka hesabındaki 6 bin 100 YTL buharlaştı.

Antakya’daki yeni işine başlayan Temel, evini de bu kente taşımak için 20 Eylül’de İstanbul’a dönmek üzere karayoluyla geldiği Adana’dan saat 22.40’da THY uçağına binerek İstanbul’a uçtu. 23.55’te uçaktan inip evine giden Temel’in cep telefonuna bir süre sonra bankanın ’Alo Bankacılık’ sistemi kanalıyla saat 23.45’de fon hesabındaki 7 bin YTL’nin satıldığı, saat 23.46’da Muğla merkezden 1300 YTL, yine aynı ilden saat 23.47’de 200 YTL nakit çekildiği, saat 23.48’de bir başka hesaba 3 bin 100 YTL havale edildiği, saat 00.05’de de Ankara Aydınlıkevler’deki bir ATM’den 1500 YTL çekildiği mesajı düştü.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU: 7 bin YTL’nin 6 bin 100 YTL’sinin yok olması üzerine Temel, kartını işleme kapattırıp, sabah hesabının bulunduğu bankanın İstanbul’daki şubesine girerek durumu bildirdi. Hesabındaki paraların gittiği saatte uçakta olduğunu belirten Temel, savcılığa da suç duyurusunda bulundu.

NASIL ÇEKTİLER: Yolculuğu sırasında banka hesabındaki parasının çekildiğini öğrenince şoke olan Temel, "Uçaktan indikten bir süre sonra cep telefonuma hesabımdaki hareketliliği belirten mesajlar geldi. Şoke oldum, çünkü tüm birikimim buharlaştırılmış. ATM kartım cebimde olduğu halde bu iş nasıl yapıldı, aynı dakikalarda hesabımdan hem Muğla’da, hem de Ankara’da nasıl para çekildi anlamış değilim" dedi.

FARKLI İLLERDEN ÇEKİLMİŞ: Alo Bankacılık sistemini kullanarak önce fondaki parasının nakte çevrildiğini sandığını belirten Temel, "Ardından günlük limit olan 1500 YTL’yi Muğla’dan çekmişler saat 00.05’de de ikinci 1500 YTL’yi Ankara’dan çekmişler. 3 bin 100 YTL de başka hesaba havale edilmiş" dedi. Öte yandan banka yetkilileri, Temel’in hesabındaki paranın çekilmesiyle ilgili konuyu araştırdıklarını bildirdi. Savcılık incelemesi de sürüyor.
Haberle ilgili daha fazlası: