GeriGündem Hatay'da uyuşturucu operasyonu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hatay'da uyuşturucu operasyonu

Hatay'ın Yayladağı Sınır Kapısı'nda düzenlenen ve “Darbe” adı verilen operasyonda 4 kilo 750 gram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili 6 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Hatay Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Dairesi Başkanlığı koordinesinde, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Yayladağı Sınır Kapısı'nda operasyon yaptığı bildirildi.

Hatay nüfusuna kayıtlı kişilerin Suriye'de uyuşturucu imalathanesi kurduklarının belirlendiği, buradan elde edilen uyuşturucu hapların kuryelerle Hatay'a getirildiği, eroinin de Suriye'ye götürüldüğü istihbaratının alınması sonucu “Darbe” adlı planlı operasyon başlatıldı.

Uluslararası uyuşturucu şebekesinin Yayladağı Sınır Kapısı'ndan yurtdışına uyuşturucu madde göndereceğinin belirlenmesi üzerine, burada yapılan operasyonda, 2 kurye ile 4 kilo 750 gram eroin ele geçirildi, il merkezinde de eş zamanlı yapılan operasyonlarda, uyuşturucu madde kaçakçılığı yapan grubun 4 üyesi de gözaltına alındı.

Teşekkül oluşturmak suretiyle uluslararası uyuşturucu madde kaçakçılığı yapmak suçundan gözaltına alınan 6 kişinin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı, firar eden ve olaylarla ilgisi bulunan 4 kişinin daha arandığı belirtildi. 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False