'Hâkimleri tehdit ediyor'

Hâkimleri tehdit ediyor

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın, attığı tweet’lere tepki göstererek, “Adalet Bakanı anayasal suç işlemiştir. Hâkimleri baskı altına almıştır, talimat vermiştir, tehdit etmiştir” dedi. Gök, dün düzenlediği basın toplantısında, Bozdağ’ın CHP’nin Danıştay’a başvurmasına yönelik mesajlarına tepki gösterdi. Gök, özetle şunları söyledi:

Haberin Devamı

“‘Bu iş bitmiştir’ diyen Cumhurbaşkanı’nın aksine, Başbakan’ın aksine, attığı tweet’lerle yargıya talimat veren Adalet Bakanı Bozdağ’ın aksine bu iş bitmemiştir. CHP’nin büyük ve soluklu mücadelesi, bundan sonra da devam edecektir. Bu mücadeleyi sadece ‘hayır’ oyu veren kesimin bir mücadelesi olarak görmüyoruz. Sayın Bozdağ, Bakanlığınız döneminde Türkiye’de adalet kavramı yerle bir edildi, adalete güven kalmadı. Bir cumhurbaşkanı, bir başbakan, bir Adalet Bakanı meşru hak aramayı ne zamandan beri uygunsuz görebiliyor? Adalet Bakanı düşmüş ortaya, hâkimlere talimat veriyor. ‘CHP başvuruda bulunamaz’ demenin arkasında hâkimlere bir tehdit vardır.

Hâkimlere, ‘bakın ha, sakın ha yanlış yapmayın’ diyen bir anlayıştır bu. Adalet Bakanı anayasal suç işlemiştir. Hâkimleri baskı altına almıştır, talimat vermiştir, tehdit etmiştir. Yüreklice, ‘CHP elbette hukuk yollarına başvurabilir’ diyemiyorlar. Çünkü onlar da biliyorlar ki meşru ve meri kanunlarımıza göre yapılanların tümü hukuksuzdur. Tepeden aşağıya inen bir hukuk katliamıdır.” 

Haberle ilgili daha fazlası: