GeriGündem Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? İşte sokağa çıkma kısıtlamalarında son gelişmeler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? İşte sokağa çıkma kısıtlamalarında son gelişmeler

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? İşte sokağa çıkma kısıtlamalarında son gelişmeler

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanıyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimin başlayacağını bildirdi. Erdoğan'ın bu konuşmasının ardından, bir süredir devam eden hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasağının ne zaman biteceği merak konusu oldu. Peki, hafta sonu yasakları ne zaman bitecek? İşte, hafta sonu sokağa çıkma yasağı detayları ve konuyla ilgili son bilgiler...

Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı iki ayı aşkın süredir devam ediyor. Genelge ile belirlenen saatlerde market, fırın, kasap ve manav gibi temel ihtiyaçları harici sokağa çıkmaları yasak olan vatandaşlar, bu durumun ne zaman sona ereceğini araştırıyor. İşte, konuya dair son gelişmeler...

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından millet seslenen Erdoğan, toplantıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin değerlendirmeleri ayrıntılı bir şekilde yaptıklarını belirtti.

Uzaktan eğitim öğretimin temeli olan internete erişimdeki sınırlılığı dikkate aldıklarını ifade eden Erdoğan, "Köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim-öğretimin başlamasını kararlaştırdık. Ancak okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim ve öğretime yeniden ara verilebilecek. Bunu da özellikle söylemek zorundayım. Kovid-19 her şeyden tehlikeli ve önemli. Yavrularımızın kaybına tahammülümüz olamaz." ifadelerini kullandı.

Her türlü tedbiri almak zorunda olduklarını söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarında ki eğitim öğretimin 1 Mart'tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak. Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart'tan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için gereken çalışmalar da yürütülecek. Yine vakaların belirli bir sayının altına düşmesiyle birlikte esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli olarak gevşetilmesiyle ilgili takvimi de başlatmayı planlıyoruz. Bu vesileyle belediyelerden ve organize sanayi bölgeleri yönetimlerinden İl Hıfzıssıhha Kurulu kararlarının uygulanması hususunda hassasiyet göstermelerini beklediğimizi belirtmek istiyorum."

Erdoğan'ın konuşmasında yasakların sona ermesine dair bir detay yoktu. Konuya dair ayrıntılar netleştikçe haberimizde yer vereceğiz.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False