GeriGündem Hafta sonu AVM'ler açık mı? İşte hafta sonu market ve AVM'lerin durumu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hafta sonu AVM'ler açık mı? İşte hafta sonu market ve AVM'lerin durumu

Hafta sonu AVM'ler açık mı? İşte hafta sonu market ve AVM'lerin durumu
Abone Olgoogle-news

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı hafta sonlarında market ve AVM’lerin açık olup olmadığı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Sokağa çıkma yasağın açık olacak işletmeler İçişleri Bakanlığı tarafından paylaşılan genelgeyle duyurumuşutu. Peki, hafta sonu AVM'ler açık mı? İşte hafta sonu market ve AVM'lerin durumu...

AVM'lerin çalışma saatleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında yeniden revize edildi. Hafta içi belirlenen saat aralığında hizmet sunmaya devam eden AVM’ler hafta sonları ise kapalı.

MARKETLER HAFTA SONU SAAT KAÇLA KAÇ ARASI HİZMET VERİYOR?

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı hafta sonu, market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilerin 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacağını, online sipariş firmalarının da cuma, cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebileceğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada

"Bu kapsamda; market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler bugün saat 20.00’ye kadar, cumartesi ve pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir.” İfadelerine yer verildi.

 

False