GeriGündem Habertürk’te Nobel geyiği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Habertürk’te Nobel geyiği

Abone Olgoogle-news

Serdar,

Hafta içleri sabah Habertürk televizyonunda “Uyandırma Servisi” diye bir program yayınlanıyor. Beyza Gucu ve Ercan İnan beraber sunuyorlar. Her sabah gazetelerin birinci sayfalarını okuyup, Borsa’da birinci seans başlamadan önce yorumlar yapıyorlar. Çok geniş bir yelpazeye uzanan, neredeyse her konudan yüksek fikirlerin uçuştuğu programın bu sabahki konularından biri de Nobel'di. Nobel Edebiyat Ödülü'nü bu yılın kimin alacağını tartışmaya başladılar.

Ercan İnan, borsa teknik analizi yapar gibi, bahis skalalarından son durumları aktardı. Orhan Pamuk önde, Suriyeli Adonis arkasında dedi. “Evet” dedi Gucu, “Adonis de çok ünlüdür.

Sonra teknik analiz havasından sıyrılıp at yarışı tüyocusu gibi, “Ama” dedi “Harold Pinter'a dikkat etmek lazım. Az şans tanınıyor ama o İngiliz yazar da alabilir.

Hatırlayacaksınız geçen yıl hiç şans tanınmayan Pinter, sürpriz yapıp ödülü almıştı. Bu yıl için de, yorumcular, her ne kadar Pamuk'a şans tanınıyor olsa da, geçen yılki Pinter olayı gibi bir sürpriz yaşanabilir, diyorlardı. İnan herhalde bir yerlerde bu yorumu okumuş ama tamamen başka tarafından anlamış.

Ve bu gafın üstüne final cümlesi de yine Gucu'dan geldi: “Aa evet çok ünlüdür Pinter. Evet o da alabilir. Harry Potter'ı yazmıştı di’mi?

Ve İnan'dan cevap: “Evet öyle.

Reklama girdiler de bu ebedi katliam son buldu neyse ki...

Sevgiler

X.X.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle