GeriGündem Günün etkinliklerinden seçmeler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Günün etkinliklerinden seçmeler

TİYATRO

Tiyatro İstanbul ‘‘İdeal Bir Koca'' adlı oyunu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde sahnelemeye başladı. Bu yıl dördüncüsü verilen Afife Tiyatro Ödülleri 2000'de Yılın En Başarılı Yapımı seçilen ‘‘İdeeal Bir Koca'', ölümünün 100. yılında anılan ünlü yazar Oscar Wilde'ın siyasi bir komedisi. Gencay Gürün'ün çevirip yönettiği; Can Gürzap, Arsen Gürzap, Nurseli İdiz, İlkay Saran, Kemal Bekir, Şahnaz Çakıralp ve Kazım Akşar'ın rol aldıkları oyun, halkın güvendiği ve dürüstlük timsali olarak gördüğü bir politikacının gizli belgeleri borsaya sızdırmasını; sosyete, iş dünyası ve siyasetin girift ve kirli ilişkilerini konu alıyor. ‘‘İdeal Bir Koca''yı 30 Nisan'a kadar pazartesi-salı hariç Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde seyredebilirsiniz.

Tel: (0216) 346 98 99

FİLM

Atatürk Kitaplığı'nda Aysun Dürmüş'ün düzenlediği ‘‘Sinemada Çocuk Psikolojisi'' başlıklı program kapsamında, Luis Bunuel'in yönettiği, Alfonso Mejia ve Roberto Cobo'nun oynadıkları ‘‘İtilmişler'' adlı 1950 yapımı film bugün saat 18.00'de Türkçe seslendirmeli olarak gösterilecek. Gösterimden sonra tartışma yapılacak.

Mete Cad. 45, Taksim. Tel: (0212) 249 09 45

PANEL

‘‘1960'tan 2000'e Türk Plastik Sanatları - Türkiye'de Soyut Dışavurumculuk, Pop Sanat, Toplumsal Gerçekçilik ve Kavramsal Sanat Akımlarının Gelişmesi'' konulu panel bugün Aksanat'ta yapılacak. Yusuf Taktak'ın başkanlığını yapacağı panele Ali Akay, Canan Beykal, Jale Erzen, Beral Madra ve Vasıf Kortun katılacaklar. İstanbul Sanat Müzesi Vakfı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek panelin başlama saati 18.30.

İstiklal Cad. Zambak Sok. 16, Taksim. Tel: (0212) 252 35 00

SÖYLEŞİ

Yazdığı eserler arasında orkestra, oda, bale ve film müzikleri bulunan besteci ve piyanist Kamran İnce bugün 18.00'de Bilgi Üniversitesinde bir söyleşiye katılacak.

İnönü Cad. 28, Kuştepe-Şişli. Tel: (0212) 216 23 00

TOPLANTI

Tarih Vakfı'nın düzenlediği ‘‘Tarihçinin Mutfağı'' başlıklı toplantı dizisinin 21.'sine Prof. Paul Dumont konuk olacak. Türk dili, edebiyatı ve uygarlığı profesörü olan Dumont, uzun yıllar CNRS'te araştırmacı olarak çalıştı, 1989-99 arasında Strasbourg Üniversitesi'ne bağlı Türk Araştırmaları Bölümü ve CNRS'e bağlı İç Asya, Türk ve Osmanlı Dünyası Araştırmaları Merkezi'ni yönetti. İstanbul'daki Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü'nün müdürlüğünü yapan Dumont’un katılacağı toplantı bugün saat 18.30'da Tarih Vakfı Bilgi-Belge Merkezi'nde başlayacak.

Zindankapı Değirmen Sok. 15, Eminönü (İstanbul Ticaret Odası yanı). Tel: (0212) 513 52 35

KONSER

Santa Cecilia Gitar Üçlüsü bugün 19.30'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda bir konser verecek. Massimo Dell Cese, Gianluca Persichetti ve Massimo Aureli'nden oluşan Üçlü, Gitar Oda Müziği icra ediyor. Üyelerinin hepsi Roma'daki S. Cecilia Konservatuarı mezunu olan grubun repertuarında Bach, Vivaldi, de Falla, Dvorak, Gershwin gibi bestecilerin eserlerinin gitar için yeniden düzenlenmiş biçimleri yer alıyor. Gitar Üçlüsü bu akşamki konserde Gangi, de Falla, Rossini, Ginestra ve Gershwin'in eserlerini seslendirecek.

Bilet fiyatları: 4 - 3 milyon TL. Bilet satış noktaları: CRR (0212 232 98 30), AKM (0212 251 56 00), tüm Vakkorama’lar ve Bakırköy Carousel

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False