GeriGündem Günlerce süren yangın böyle kontrol altına alınmış! 7 kilometre hortum çekmişler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Günlerce süren yangın böyle kontrol altına alınmış! 7 kilometre hortum çekmişler

Günlerce süren yangın böyle kontrol altına alınmış! 7 kilometre hortum çekmişler
Abone Olgoogle-news

Adana'nın Pozantı ilçesinde 8 Eylül'de çıkan orman yangınında ekiplerin arazözlerin giremediği kayalık yamaçlarda bir gecede 7 kilometre uzunluğunda hortum çekerek alevleri kontrol altına aldığı ortaya çıktı. Orman Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Bizde bu vatan aşkı varken ne kayalıklar, ne uçurumlar, hiçbiri engel olamaz bize. Vatan size minnettar" ifadeleri kullanıldı.

İlçeye bağlı Eskonacık Mahallesi Kaleboynu mevkiindeki ormanlık alanda 8 Eylül günü henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.Geniş bir alana yayılan yangına müdahale için bölgeye çevre illerden de çok sayıda ekip sevk edildi. Alevlerin sıçrama riskine karşı bölgedeki Belemedik Mahallesi'nde bulunan evler, jandarma, zabıta ve polis ekiplerince tahliye edildi.

Zabıta ekipleri, araçlarından uzun süre anons yaparak tehlikeye karşı vatandaşların evlerinden çıkması için uyarıda bulundu. Yangın beşinci gününde kontrol altına alındı.

Günlerce süren yangın böyle kontrol altına alınmış 7 kilometre hortum çekmişler

Orman Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda arazözün giremediği kayalık yamaçlara bir gecede 7 kilometre uzunluğunda hortum çekerek alevleri kontrol altına alan fedakar 'kahramanlara' teşekkür etti. Paylaşımda, "Bizde bu vatan aşkı varken ne kayalıklar, ne uçurumlar hiçbiri engel olamaz bize. Vatan size minnettar. Orman vatandır" denildi.

Günlerce süren yangın böyle kontrol altına alınmış 7 kilometre hortum çekmişler

Son dakika... Adana Pozantı ve Çanakkale Gelibolu'da orman yangını
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle