GeriGündem "Gül, şimdi tam George Clooney"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Gül, şimdi tam George Clooney"

"Gül, şimdi tam George Clooney"
refid:8945450 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül’ün, önceki akşam Çankaya Köşkü’nde İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve eşi Edinburgh Dükü Prens Philip onuruna verdiği akşam yemeğinde, davetli masalarında ilginç yorumlar ve değerlendirmeler yapıldı. İşte, tarihi gecenin seçkin masalarından ’fısıltılar’...

Şimdi tam George Clooney oldu / Foto-galeri

İŞTE DÜNYANIN DA YAKINDAN TAKİP ETTİĞİ YEMEKTEN FOTOĞRAFLAR

KRALİÇE, BURSA'YI GEZDİ / FOTO GALERİ

KRALİÇE BAŞINI ÖRTTÜ, KUR'AN DİNLEDİ

Çok yakışıklıydı: İlk kez smokin giyen Cumhurbaşkanı Gül, büyük beğeni kazandı. Gül’ün, Kraliçe’nin takdim ettiği nişanı yakasına takması smokinine ayrı bir hava verirken, masalardan "Sayın Cumhurbaşkanı şimdi tam George Clooney’e benzemiş. Gerçekten çok yakışıklı olmuş" fısıltıları duyuldu.

Bende en az 10 smokin var: İlk kez smokin giyen Gül’e, yakın çalışma çevresi, "Gerçekten çok yakıştı" iltifatında bulundu. Gül, iltifatlar üzerine, "Sanıyorsunuz ki benim hiç smokinim yok. En az 10 smokinim var. İhtiyacı olana gönderirim" esprisi yaptı.

Dekolte havası: ’First Lady’ Hayrünnisa Gül’ün tesettüre uygun, ancak göğüs kısmına kadar açık havası verilmiş yakalı ceketi ve tuvaletin bir parçası olarak arkadan beline kadar sarkan türbanı büyük ilgi çekti.

Mutfak eleştirildi: Yemeğin mönüsü, ’Zeytinyağlı enginar dolması, peynirli su böreği, kuzu tandır, perde pilavı ve patlıcana sarılı beğendi, mevsim salatası, meyveli gül baklavası, sakız muhallebi ve Türk kahvesi’ydi. Kuzu tandır, yağlı ve soğuk bulununca tabaklarda kaldı. Davetliler "Köşk mutfağı değiştirmeli" yorumu yaptı.

Şarap tercihi: Yemekte beyaz şarap olarak Corvus Teneia, kırmızı şarap olarak da Cabernet Sauvignon ikram edildi.

Erdoğan takım elbise giydi: Başbakan Tayyip Erdoğan’la 10’a yakın AKP milletvekili, "smokin giyilmesi" notuna rağmen yemeğe koyu renk takım elbiseyle geldi.

Dört türbanlı eş vardı: ’First Lady’ Hayrünnisa Gül, Dışişleri Bakanı Ali Babacan’ın eşi Zeynep Babacan, işadamı Remzi Gür’ün eşi Emel Gür ve Hayrünnisa Gül’ün danışmanı Ayşe Yılmaz, yemeğe katılan türbanlı kadınlar olarak hafızalarda kaldı.

Kraliçe Dairesi: II. Elizabeth ve eşi Prens Philip’in ikametgáhına ayrılan Ankara’daki Sheraton Oteli’nin ’Kral Dairesi’nin ismi, üç günlüğüne ’Kraliçe Dairesi’ olarak değiştirildi. Kraliçe’ye, Sheraton’da Türk personel de hizmet veriyor. Otel yönetimi, hiçbir yemekte baharat ve acı kullanmıyor.

Çeşnicibaşı da geldi: Hazırlanan yiyecek ve içecekleri, Kraliçe’nin her gezisine eşlik eden çeşnicibaşı önceden kontrol ediyor. Kraliçe’nin odasında, Arap ülkelerinden gelen kral veya şeyhlerin istediği abartılı bir hazırlık yapılmadığı belirtildi.

False