GeriGündem Gül’den Bayburt’a sürpriz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gül’den Bayburt’a sürpriz

Gül’den Bayburt’a sürpriz
refid:7759558 ilişkili resim dosyası

İki ay kadar önce Türk Kızılayı Yönetim Kurulu’nun, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü ziyaretinde, Ercan Saatçi’nin anlattığı ’Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi’ fıkrası gülümsemelere yol aşmış ve Saatçi esprili bir şekilde, bu zulme son vermek için Gül’e, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının Bayburt’ta konser vermesini teklif emişti.

Geçtiğimiz hafta sonu Cumhurbaşkanlığı Özel Kalemi, Ercan Saatçi’yi arayarak, Cumhurbaşkanı Gül’ün bu konseri takvimine alacağını bildirdi. Ancak sanılanın aksine, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı’na değil Kültür Bakanlığı’na bağlı olduğundan, konuyla ilgili izin alınması gerekiyordu. Cumhurbaşkanlığı, Kültür Bakanlığı’ndan gerekli izinleri alarak, önümüzdeki aylarda Bayburt Kültür Merkezi’nde verilecek konser için ilk adımı atmış oldu.

FIKRANIN SONU FARKLI

Bu arada Bayburt Valisi Musa Küçükkurt da, Cumhurbaşkanlığı’nı arayarak, Saatçi’nin anlattığı fıkranın sonunun farklı olduğunu iletti. Vali Küçükkurt’un aktardığına göre, fıkrada, Bayburt’a gelen bir senfoni orkestrasının konserinden sonra, bir Bayburtluya sorulan "Konseri nasıl buldunuz?" sorusuna verilen "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi" cevabı, aslında fıkranın sonu değilmiş. Bayburtlu neden böyle düşündüğünü de eklemiş; "Fa yerine sürekli Fa Diyez basıyorlar". Cumhurbaşkanı Gül de, kendisine iletilen fıkranın son bölümüne hayli gülmüş. Bayburt’ta düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orestrası konserine, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Bedrettin Dalan, Dr. Eser Alptekin, Prof. Hüsamettin Koçak, Doç. Nusret Parıldar, Suat Müftüoğlu’nun da aralarında bulunduğu birçok saygın işadamı, öğretim üyesi ve sanatçı da davet edilecek.

İşte Saatçi’nin anlattığı fıkra

BİR
gün Bayburt’a bir senfoni orkestrası gelir. Ve tüm Bayburt halkı bu konseri izlemek için davetlidir. Konseri merak eden Bayburtlular salonu hınca hınç doldurur. Konser sonunda bir gazeteci, Bayburtlu bir vatandaşa senfoni konserini nasıl bulduğunu sorar. Bayburt’lu cevap verir; "Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi."

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False