GeriGündem Görüşmeleri CHP ve ANAP yapacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Görüşmeleri CHP ve ANAP yapacak

Başbakan Mesut Yılmaz ile CHP Lideri Deniz Baykal mutabakatının, 23 Nisan'daki gibi bozulmaması için, ilginç tedbirler alındığı ortaya çıktı. Yılmaz ve Baykal, 23 Nisan mutabakatının bozulmasında, DSP Lideri Bülent Ecevit ile DTP Lideri Hüsamettin Cindoruk'un itirazlarının etkisi olduğu düşüncesiyle, bu kez anlaşmanın muhatabının CHP ve ANAP olacağı konusunda da anlaştı.

Buna göre DSP ve DTP'nin yapacağı muhtemel itirazlarda CHP taraf olmayacak ve bu itirazları ANAP çözecek. Anlaşmanın uygulanması konusunda CHP, koalisyon partilerinin üçüyle birden değil, sadece ANAP'la muhatap olacak.

DSP VE DTP OLMAYACAK

Yılmaz-Baykal mutabakatının kamuoyuna açıklanmasından sonra, DSP ve DTP yetkilileri, Meclis'te çıkacak yasaların belirlenmesi ve mutabakatın detaylarının yer alacağı anlaşma protokolünün hazırlanmasına kendilerinin de katılacağını öne sürmüşlerdi. Ancak, bu görüşmelere DSP ve DTP'den kimse katılmayacak. Tüm bu temaslar ANAP Grup Başkanvekili ile CHP Grup Başkanvekili arasında tamamlanarak, Yılmaz ve Baykal'ın onaylarına sunulacak.

CHP: MUHATABIMIZ ANAP

CHP yetkilileri, ‘‘İki liderin anlaşmasına göre, biz koalisyonun üç partisiyle birlikte oturup müzakere yapmayacağız. Biz hükümet içinde değiliz. Bizim muhatabımız ANAP'tır. Hükümeti ANAP temsil ediyor. Onlar kendi içlerinde anlaşsın’’ dedi. ANAP Grup Başkanvekili Uğur Aksöz de, bunu doğrulayarak, ‘‘Biz hükümet ortakları olarak engeç Pazartesi günü DSP ve DTP ile oturup CHP'ye gidecek önerileri belirleyeceğiz. Ve bu önerileri CHP'ye ANAP olarak götüreceğiz’’ dedi.


Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False