GeriGündem Gölgelerin Dili: Blair Cadısı 2
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gölgelerin Dili: Blair Cadısı 2

İLK Blair Cadısı hatırlanacağı gibi uzun soluklu ve yoğun bir tanıtım kampanyasının ardından vizyona girmişti. 1997'nin Ekim ayında üç genç aktör Burkittsville yakınlarındaki ormanlıkta bir korku filmi çekmişler ve aradan iki yıl geçtikten sonra vizyona giren Blair Cadısı (The Blair Witch Project) büyük ilgi görmüştü. Ve tabii ki beklenen oldu ve filmin devamı geldi.

Gölgelerin Dili: Blair Cadısı 2'nin (Book of Shadows: Blair Witch 2) yönetmeni Joe Berlinger birçok açıdan Gölgelerin Dili: Blair Cadısı 2'nin post-modern bir film olduğunu söylüyor ve şöyle devam ediyor: ‘‘İlk filmden hiçbir karakter ikinci filmde görünmüyor; ilk filmin başarısı üzerine yorum yapıyor ve ona atıfta bulunuyor ve son olarak da serinin asıl yıldızının varlığını sorguluyor: Blair Cadısı’’

Beş kişinin tarafından izlenen karmaşık yolu takip eden ve Blair Cadısı üzerine oturtulan Gölgelerin Dili: Blair Cadısı 2, hayal ve gerçeği ayıran çizginin belirsizleştiği ve hatta belki de tamamen kaybolduğu karanlık ve tehlikeli bir yerde yolculuğa çıkıyor. Filmin kahramanları kendilerini, doğa üstü güçlere mi yoksa insani bir şeylere mi dayandığı belli olmayan ve ürkütücü bir belirsizlik yaratan bir kötülüğün girdabına kaptırdıkça kişisel algılar gittikçe daha güvenilmez hale geliyor. Filmin yarattığı gerçek korkunun bir kısmı kolay ya da rahatlatıcı sonuçlar sunmamasında yatıyor.

Joe Berlinger tarafından yönetilen Gölgelerin Dili: Blair Cadısı 2'nin senaryosunu Dick Beebe ve Joe Berlinger yazdı. Yapımcılığını Bill Carraro ve yapım yönetimini Daniel Myrick ve Eduardo Sanchez üstlendi. Filmin görüntü yönetmeni Nancy Schrieber, kurgu ise Sarah Flack’e ait. Prodüksiyon tasarımını Vince Peranio, kostüm tasarımını Melissa Toth ve bestelerini Carter Burwell yaptı. Filmde Kim Director, Jeffrey Donovan, Erica Leerhsen, Tristen Skyler ve Stephen Barker Turner rol alıyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle