GeriGündem Gölcüklü çiftçiler, saman fiyatlarını protesto etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gölcüklü çiftçiler, saman fiyatlarını protesto etti

Gölcüklü çiftçiler, saman fiyatlarını protesto etti
refid:22408795 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

KOCAELİ’nin Gölcük İlçesi’nde besiciler ve çiftçiler, geçen yıl balyası 20 lira olan saman fiyatının 50 liraya çıkmasıne tepki gösterdi. Gölcük Ziraat Odası ve Gölcük Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin organizasyonuyla çiftçiler bu artışı protesto ederken, borç vadelerinin uzatılmasını istedi.

Gölcük Belediyesi Mezbahası yanında yapılan protesto gösterisine Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı ve yönetim kurulu üyeleri, Gölcük Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Sertoğlu, Köy Muhtarlarları ile köylüler katıldı. Gölcük Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Sertoğlu, yem fiyatlarındaki artış nedeniyle hayvanlarını beslemeyediklerini, özellikle samanın balya fiyanının rekor düzeye çıktığını söyledi. Bir balya samanın fiyatı geçen yıl 20 ile 24 lira arasında değişirken, bu yıl bir anda 50 liraya çıktığını söyleyen Sertoğlu şöyle dedi:

"Bizler saman ve yem fiyatlarının makul seviyeye çekilmesini istiyoruz. Köylülerimizin bir ineğe bakacak durumu dahi kalmadı. Ziraat Bankası’ndan sıfır faizli kredi alan üreticilerimiz bile borçlarını ödeyemez hale gelmiştir. Bizler çiftçi ve üreticilerimiz için bu borçların sıfır faizle yine uzatılmasını istiyoruz."

EL YAKAN SAMAN İÇİN PROTESTO- FOTO GALERİ

Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı da konuşmasında üreticilerin hayvanlarına bakamaz hale geldiklerini, sadece samanın değil diğer yem fiyatlarının da katlandığını, çiftçinin borçlarını ödeyemez hale geldiğini belirtti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle