GeriGündem Gökçek'e düello çağrısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gökçek'e düello çağrısı

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Gökçek’le ilgili ağır bir iddiada bulundu ve hemen Gökçek’i düelloya çağırdı. “Bu konularda sayın Gökçek’le tartışabiliriz. Hiçbir sorunum yok” dedi.

ANKARALILAR’IN SAYAÇ PROBLEMİ

Uğur Dündar’ın Arena programına katılan Kılıçdaroğlu Ankaralılar’ın en büyük tartışma konusu olan “doğalgaz sayaçları”nın üzerine gideceklerini söyledi.

ANKARA’DA 168 EURO, İSTANBUL’DA 23 EURO

Kılıçdaroğlu’na göre bu sayaçların alımında büyük dümenler dönüyor. Aynı firma aynı sayaçları Ankara’ya 168 Euro’ya verirken, İstanbul’a 23 Euro’ya veriyor. Yani iki şehir arasında 1 dogalgaz sayacında 145 Euro’luk fark var.

12,5 MİLYON EUROLUK YOLSUZLUK

Kılıçdaroğlu, 1994-2003 yılları arasında 835 bin sayaç alındığını söyledikten sonra akıl almaz bir yolsuzluk rakamı ortaya koydu: “Rakama vurduğunuz zaman 1994-2003 arası, 12.525 milyon Euro’luk bir fark çıkıyor. Elimizi vicdanımıza koyalım. Aradaki fark 12,5 milyon Euro. Bu para nereye gitti? Nasıl olur da 12,5 milyon Euro’luk bir yolsuzluk olayı İçişleri Bakanı tarafından görülmez.”

GÖKÇEK’İN RAHATLIĞININ SEBEBİ

Bu konunun kimse tarafından teftiş edilmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu iddialı bir açıklama yaptı: “ Ankara Büyükşehir Belediyesi de İstanbul Büyükşehir Belediyesi de hükümetin kontrolü altındadır” dedi ve “Zaten Sayın Melih Gökçek ile Sayın Kadir Topbaş’ın bu kadar rahat davranmalarının sebebi de bu” diye konuştu.

GÖKÇEK’E DÜELLO ÇAĞRISI

CHP’li siyasetçi tüm bunları Gökçek’e soracaklarını söyledi. Son olarak Kılıçdaroğlu aynı Dengir Mir Mehmet Fırat’la yaptığı gibi Gökçek’i düelloya çağırdı. “Bu konularda Sayın Melih Gökçek ile tartışabiliriz. Hiç bir sorunum yok” dedi.

 

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False