GeriGündem Gökçek yağması sürüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gökçek yağması sürüyor

Abone Olgoogle-news

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le ilgili iddialar, CHP tarafından yeniden gündeme getirildi. Genel Sekreter Adnan Keskin, müfettiş raporlarının dikkate alınarak Gökçek'in görevden alınmasını istedi. Keskin, ‘‘Gökçek, hükümetin vurdumduymazlığı yüzünden yağmayı sürdürüyor’’ dedi.

CHP Genel Sekreteri Adnan Keskin, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı müfettişlerinin hazırladıkları raporların, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı FP'li Melih Gökçek'in yolsuzluklarını ortaya koyduğunu belirterek, ‘Gökçek’in derhal görevden alınması' için Ankara Valiliği ve İçişleri Bakanlığı'nı göreve çağırdı.

Keskin dün parti Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Sanayi ve Ticaret Bakanı Yalım Erez'in onayı ile bu bakanlık müfettişlerinin hazırladığı müfettiş raporlarını açıkladı. Elinde Gökçek ile ilgili 5-6 dosya daha bulunduğunu duyuran Keskin, ‘‘Hepsi birer usulsüzlük abidesi. Gökçek'in işlemlerinin tümü hukuksuz. Gökçek, hükümetin vurdumduymazlığı yüzünden yağmayı sürdürüyor’’ dedi.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı başmüfettişlerinin hazırladığı rapor, Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Belko, Anfa, Bugsaş ve Belfa'nın denetimlerini kapsıyor. Erez, raporların, belediye şirketlerinin iş yapılan şirketlere fazla paralar ödediğini, şirketlerin ülke ekonomisine bir yük haline geldiğini gösterdiğini belirterek, ‘Konunun, Başbakanlık’ta oluşturulacak bir komisyon marifetiyle değerlendirilip sonuçlandırılmasının uygun olacağını' görüşü ile Başbakanlığa bildirdi.

Belediye şirketleri Belko, Anfa, Bugsaş ve Belpa'nın denetim raporunda, Melih Gökçek ile belediye şirketleri yöneticilerinin görevi kötüye kullanma suçunu işledikleri belirtilerek, İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma açılması istendi.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle