GeriGündem Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun düello teklifini kabul etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun düello teklifini kabul etti

Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun düello teklifini kabul etti
refid:10492492 ilişkili resim dosyası

Dengir Mir Mehmet Fırat, AKP Genel Başkan Yardımcılığı’ndan ayrılmadan önce CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında tartışmış kısa bir süre sonra da bu görevinden istifa etmişti. Kılıçdaroğlu son olarak, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ile ilgili iddialar ortaya atmış ve onu düelloya davet etmişti. Gökçek bugün düelloyu kabul ettiğini ilan etti “Hodri meydan” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisi hakkında “doğalgaz okuma sayaçlarından milyonlarca avroluk yolsuzluk yaptığını” iddiasında bulunan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun “düello” teklifini kabul ettiğini bildirdi. Gökçek, “Eğer kaçarsa ki kaçacağını tahmin ediyorum, arkasından bütün Türkiye'deki bilboardlarda kendisinin yalancı ve iftiracı bir sahte kahraman olduğunu açıkça bütün vatandaşlarıma ilan edeceğim” dedi.  

TBMM'de gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Gökçek, “Kamuoyunda iftiracı ve yalancı bir Kılıçdaroğlu'nun bulunduğunu” ileri sürdü.

Kılıçdaroğlu'nun kendisini düelloya davet ettiğini hatırlatan Gökçek, “Ben, bu düellosunu hemen kabul ediyorum. Benim kişisel kanaatim, onun benimle açık oturuma çıkma cesareti olmaz. Hangi gün, hangi saatte istiyorsa, birlikte televizyona çıkarız. Bu konuyu tartışırız. Eğer kaçarsa ki kaçacağını tahmin ediyorum, arkasından bütün Türkiye'deki bilboardlarda kendisinin yalancı ve iftiracı bir sahte kahraman olduğunu açıkça bütün vatandaşlarıma ilan edeceğim” diye konuştu.

Gazetecilerin, “Perşembe günü sözleşilmiş, ama son anda kendileri vazgeçmiş” demesi üzerine Gökçek, şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu'nun düellodan vazgeçip geçmediğini bilmiyorum. Gazeteci Uğur Dündar ile görüştüm. Dündar'a, kendisine böyle bir tartışmayı memnuniyetle kabul edeceğimi söyledim. Ancak bugün bana gelen haberler, (Kılıçdaroğlu'nun) pek kabul etmediği istikametinde. Kılıçdaroğlu, zannediyorum beni başkalarıyla karıştırıyor. Söylediklerini orada ona teker teker yutturacağım....”

“Bilbaordlar hazır mı?” sorusu üzerine Gökçek, “Kaçarsa bilboardlar, kaçmazsa inşallah ekranda konuyu halledeceğiz. Zannediyorum, o tartışmadan sonra, Türkiye'de böyle ucuz kahramanlıklar kesinlikle kalmayacak. Bundan sonra Kılıçdaroğlu kesinlikle kimseye iftira atamayacak. Kılıçdaroğlu'nun aslında şişirilmiş bir balon olduğunu tüm Türkiye görecek. Kendisine hodri meydan diyorum, ama bakalım nasıl kaçacak nasıl kurtulacak? Bu kadar laftan sonra da kaçması zor. İnşallah yakalarım televizyonda. İnşallah kaçmaz...” diye konuştu.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False