GeriGündem Gökçeada'da aile mafyası
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gökçeada'da aile mafyası

ÇANAKKALE'nin Gökçeada İlçesi'nde, Rum asıllı Türk vatandaşı Yorgo Zarbozan, kar maskeli dört kişinin saldırısında yaralandı. Tepeköy'de pansiyon ve restoran işleten 61 yaşındaki Yorgo Zarbozan, gece saat 21.30 sıralarında 34 GVF 10 plakalı otomobiliyle giderken, yolda taş ve ağaç dallarıyla kurulmuş barikatı görüp durmak zorunda kaldı. Bu sırada ortaya çıkan dört kişi Zarbozan'ı otomobilden indirerek sopalarla dövmeye başladı. Otomobilin üzerindeki kontak anahtarını alıp yol kenarındaki araziye fırlatan saldırganlar, 'Öldü galiba' diyerek bırakıp kaçtı. Zarbozan başı ve vücuduna aldığı darbelerle kanlar içinde kaldı.

SESİNDEN TANIDI

Saldırganlardan birini sesinden tanıdığını, kar maskesini çekip yüzünü gördüğünü söyleyen Zarbozan, başlattığı pansiyon ek inşaatı yüzünden saldırıya uğradığını ileri sürdü. Zarbozan, ‘‘İnşaatı Vanlı usta Yusuf Özdemir'e yaptırıyordum. Kaleköy'e 1974 yılında yerleşen Karslı Akmugan ailesi de o tarihten bu yana inşaat işiyle uğraşıyor. 14 kişilik aile, adada kendilerinden başkasına inşaat yaptırılmasına karşı çıkıyor. Yusuf Usta'yı da iki ay kadar önce, bu işten vazgeçsin diye tartaklamışlardı. Konu savcılığa intikal etmişti. Bana saldıran, yüzlerinde kar maskesi, ellerinde siyah eldiven bulunanlar arasında Mehmet Akmugan da vardı. Bana küfür etti. Onu sesinden tanıdım. Başındaki maskesini çekip indirdiğimde de onun yüzünü gördüm’’ dedi.

3 KİŞİ GÖZALTINDA

Gökçeada Jandarma Komutanlığı ekibi, Mehmet Akmugan, amcasının çocukları Eyüp ve Nuri Akmugan'ı gözaltına aldı. Olay yerinde inceleme yapan jandarma kriminal uzmanları delil bulamadı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False