GeriGündem Gerçek Suç
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gerçek Suç

Clint Eastwood hem yönetip hem onuyor

Clint Eastwood'un yönetmen olarak 21. filmi olan Gerçek Suç (True Crime), yaz döneminin en iddialı filmleri arasında... Andrew Klavan'ın bir romanından uyarlanarak Larry Gross, Paul Brickman ve Stpehen Schiff tarafından senaryosu yazılan filmin prodüktörlüğünü Tom Rooker yapıyor. Yönetmen Clint Eastwood aynı zamanda yapımcılar arasında da yer alıyor. Filmde başrolleri Clint Eastwood, James Woods, Isaiah Washington, Diane Venora ve Sydney Tamiia Poitier paylaşıyorlar.

Filmin çekildiği San Francisco'nun doğusundaki East Bay ve California-Oakland, Eastwood için özelliği olan yerler... Çünkü Eastwood uzun zamandır doğup büyüdüğü ve liseyi okuduğu yer olan Oakland'da bir film çekmeyi düşündüğünü söylüyor: ‘‘Oakland'in çekimler için daha elverişli olduğunu düşündüm. Bu yöreyi çok iyi biliyordum ve kendimi çok rahat hissedecektim. Orada doğup büyüdüm. Daha önce aynı körfezde (East Bay) birkaç film çekmiştim.’’

41. kez başrol oynadığı bu filmde kendine has oyunculuk yeteneğini kullanarak yepyeni bir karekter canlandıran Clint Eastwood bu kez araştırmacı gazeteci olarak çıkıyor karşımıza. Everett'in karakteri, yaşamı ve davranışları biraz şüphe içeriyor. Fakat olaylardan hikaye çıkarmak konusunda özel bir yeteneğe sahip. Ayrıca konusunu aldığı hikayenin izini sonuna kadar süren kararlı biri

Sinema dünyasının yaşlanmayan yıldızı Clint Eastwood...

Clint Eastwood bir aktör olarak her zaman hatırlanacak karakterleri canlandırdı. 1996 yılında hit olan Mutlak Güç (Absolute Power) filmindeki Luther Whitnety adlı hırsız ve 1994 yılınhda çekilen Kusursuz Dünya (A Perfect World) filmindeki ‘‘Teksaslı Ranger Red Garnet’’ buna örnek gösterilebilir.

Eastwood'un kariyerindeki dönüm noktası ise 1992 yılındaki Affedilmeyenler (Unforgiven) filmi oldu. Bu film ile 10. kez Western, 36. kez de başrol oynamış oldu. Film gişelerde 100 milyon dolar hasılat yaptı, okuz dalda Oscar'a aday gösterildi ve dört Oscar aldı.

Ardarda gelen filmler ününün daha da artmasını sağladı. Clyde adlı bir orangutanla oynadığı Every Which Way But Loose adlı komedi aksiyon filmi onun en iyi iş yapan filmi oldu.

Clint Eastwood'a 1995 yılında sanat yaşamı boyuncu aktör, yönetmen ve yapımcı olarak gösterdiği üstün başarıdan dolayı, sinema endüstrisinin en büyük ödülü olan Irving G. Thalberg Ödülü verildi.

Ornella hálá nefes kesiyor

İtalyan sinemasının en güzel kadınlarından biri olan Ornella Muti, soluk kesici bir filmle, mevsim normallerinin üzerinde giden sıcak havayı daha da ısıtıyor.. Artık orta yaşlı bir kadın olmasına ragğmen güzelliğinden hiç bir şey kaybetmeyen Muti'ye Rus Bebeği Tatiana adlı filmde bir başka İtalyan güzeli Stefania Sandrelli eşlik ediyor. Bu iki güzelin filmdeki rol arkadaşı Hector Alterio.

Yönetmenliğini Santiago San Miguel'in yaptığı Rus Bebeği Tatiana, konusu pek de önemli olmayan güzel kadınların boy gösterdiği erotik sahnelerle dolu bir film.

Erotizmin İncil'i sinemada

Yaz sezonuyla birlikte sinemalarda birbiri ardına gösterime giren erotik filmlere bir yenisi daha ekleniyor: Sıcak Ten (The Butcher).

Yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Aurelio Grimaldi'nin yaptığı film, Alina Reyes'in aynı adlı çok satan romanının bir uyarlaması.

Film, başarılı bir orkestra şefi olan Daniele ve sanat galerisi sahibi eşi Alina'nın yaşadığı olayları konu alıyor. Bir insanın yaşamdan isteyeceği herşeye sahip olan Daniele ve Alina'ın tek eksiği vardır, bir çocuk. Günün birinde Daniele bir çocuk evlat edinmek için girişimlere başlar. Ancak Alina buna hazır değildir.

Alina Reyes'in 'erotizmin İncil'i olarak nitelendirilen yapıtından uyarlanan Sıcak Ten'de başrolleri seksi İtalyan yıldız Alba Paretti ile Miki Amnojlovic paylaşıyor. Yaz sıcağında erotik film izlemekten hoşlananlara.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle