GeriGündem İşte Afrin harekatının komuta merkezi... Böyle yönetildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşte Afrin harekatının komuta merkezi... Böyle yönetildi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nı Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki harekat merkezinden sevk ve idare ediyor. Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulunan Akar, sadece teröristler ile barınak, sığınak, bina, silah, araç ve gerecin hedef alınacağını bildirdi. Akar, Ayrıca sivil ve masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterileceğinin altını çizdi. Başbakan Binali Yıldırım da Bahçeli ile Çankaya'daki görüşmesinin ardından Genelkurmay Başkanlığına gelerek bilgi aldı.

 Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde, "PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere" saat 17.00'den itibaren "Zeytin Dalı Harekatı" başlatıldı. 

İşte Afrin harekatının komuta merkezi... Böyle yönetildi

Harekat, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar tarafından anbean takip ediliyor. Orgeneral Akar, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki harekat merkezinden Zeytin Dalı Harekatı'nı sevk ve idare ediyor. TSK, harekat kapsamında sivillerin zarar görmemesi izin azami özen gösteriyor. "Akıllı" mühimmatların da kullanıldığı harekatta hedefler, hassas sistemlerle tek tek tespit ediliyor. 

İşte Afrin harekatının komuta merkezi... Böyle yönetildiHarekat, Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM Sözleşmesi'nin 51'inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde, Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra ediliyor. 

İşte Afrin harekatının komuta merkezi... Böyle yönetildi

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False