GeriGündem Gençlik coştu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gençlik coştu

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı büyük coşku içinde kutlandı. Onlarca öğrencinin bayılmasına, onlarca kişinin hastanelere kaldırılmasına yol açan sıcak havanın coşkuyu engelleyemediği törenlerde rengarenk giysili gençler dans etti, kimi horon tepti, kimi halay çekti.

Bandırma Vapuru'nda yapılan etkinliklere katılamayan vatandaşlar için valilik ve Türk Telekom Samsun şubesi ilk kez bir uygulama yaptı. Türk Telekom ‘‘www.ttsamsun. telekom.gov.tr! adlı internet sitesinden Bandırma Vapuru çevresinde yapılan etkinlikleri canlı olarak yayınladı.

Nazım mitingde

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin dün Ankara'da düzenlediği ‘‘Gençlik Vatan Savunmasına’’ mitinginde sadece Türk bayrakları, Atatürk ve Nazım Hikmet'in portrelerinin yer aldığı pankartlar taşındı. Sakarya Caddesi'nde toplanan katılımcılar daha sonra toplu halde Anıtkabir'e yürüyerek çelenk koydular. Mitingde dernek üyelerinin dün ilk kez Nazım Hikmet'in posterlerini taşımaları dikkat çekti.

Matrix ve Grease çaldılar

İzmir Atatürk Stadı'ndaki kutlama töreninde motosikletli polisler gösterilerini son günlerin gözde filmlerinden Matrix'in, liseli öğrenciler de 70'li yılların gençlik filmi Grease'nin müzikleri ile yaptı. Sivas 4 Eylül Stadyumu'nda ise step gösterisi yapıldı. Cumhuriyet Lisesi kız öğrencileri gösterilere kot pantolonlarla çıktılar. İstanbul'da ise Kuleli Askeri Lisesi erkek öğrencileri sportif hareketlerin yanı sıra dansta da iddialıydılar. Lacivert üniformalı askeri öğrencilere, vals sırasında Kandilli Kız Lisesi ve Sabancı Olgunlaşma Lisesi'nin tüller içindeki kız öğrencileri eşlik etti. Trabzonda ise öğrenciler halay çekti.

Bodrum haşeması

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ndeki törenlerde Bodrum Anadolu Turizm Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri ayak bileklerine kadar uzun mor etek, erkekler ise haşemaya benzeyen uzun şortlarla gösterilerini sergiledi. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Yüksel, ‘‘Bu bir rezalet. Geçmişte düzenlenen törenlerde Bodrum'da böyle rezalet yaşanmadı. Atatürk'ün gençlerini bu kıyafetlerle sahaya çıkartanlar utanmalı’’ dedi. Öğrencilerin bayram kıyafetlerini hazırlayan beden eğitimi öğretmenlerinden oluşan Bayram Hazırlık Komitesi Başkanı Mustafa Öksüz ise ‘‘Geçen yıllara oranla bu kez kıyafetleri uzun tuttuğumuz doğru, ancak tek başımıza karar vermedik. Tüm beden eğitimi öğretmenlerinin kararı bu yönde oldu’’ dedi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle