GeriGündem Genç müzisyen Onurcan Özcan'ın cansız bedeni bulundu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genç müzisyen Onurcan Özcan'ın cansız bedeni bulundu

Genç müzisyen Onurcan Özcan'ın cansız bedeni bulundu

ŞİLE’nin İmrenli Koyu’ndan gezmek amacıyla denize açıldıktan sonra bindikleri fiber teknenin dalga nedeniyle alabora olup batması sonucu denizde kaybolan Onurcan Özcan’ın (21) cansız bedeni, havadan ve denizden yapılan aramalar sonucunda, kıyının yaklaşık 350 metre açığında bulundu. Haberi alan ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Şile İmrenli Koyu’ndan dün sabah saat 07.30 sıralarında gezmek amacıyla denize açılan 5 arkadaşın içinde bulunduğu fiber tekne, kıyıdan yaklaşık 300 metre açıktaki kayalıkları döndükleri sırada gelen bir dalga nedeniyle alabora oldu. Teknedeki Hasan Ekşi (23), Levent Sarı (30) ve Ulaş Sarı (23) yüzerek yakında bulunan kayalıklara çıkarken, Recep Gülyıldırım ise suyun üzerinde hareketsiz şekilde kaldı.

Genç müzisyen Onurcan Özcanın cansız bedeni bulunduTeknede bulunan genç müzisyen Onurcan Özcan (21) ise denizde kayboldu. Hemen yardıma giden çevredeki vatandaşlar tarafından denizin içinden tekneye alınan Gülyıldırım’a, bölgeye çağrılan sağlık ekiplerince ilk müdahale kıyıda yapıldı. Hastaneye kaldırılan Recep Gülyıldırım, müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma Timi, Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti ve gönüllü arama kurtarma ekipleri tarafından Onurcan Özcan’ı arama çalışmaları başlatıldı. Denizde sürdürülen çalışmalara, Sahil Güvenlik helikopteri de havadan destek verdi.

15 METRE DERİNDE

Haberi alan Onurcan Özcan’ın annesi Hatice Özcan, babası Metin Özcan ve yakınları da olay yerinde arama çalışmalarını izledi. Dün akşam ara verilen çalışmalar sabah saatlerinde yeniden başladı. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı Sualtı Arama Kurtarma Timi, Sahil Güvenlik botu, Sahil Güvenlik dalış timi, Sahil Güvenlik helikopteri ile KIYEM-5 ve KIYI-5 Botları tarafından müşterek gerçekleştirilen arama-kurtarma çalışmaları sırasında, saat 13.15’te sahilden yaklaşık 350 metre açıkta ve denizin 15 metre altında 21 yaşındaki Onurcan Özcan’ın cesedine ulaşıldı. Haberi alan ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğulurken, ekipler tarafından kısa süre sonra botla kıyıya çıkartılan Özcan’ın cansız bedeni, önce Şile Devlet Hastanesi morguna, oradan da otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Genç müzisyen Onurcan Özcan'ın cansız bedeni bulunduŞİLE’nin İmrenli Koyu’ndan denize açıldıktan sonra bindikleri fiber teknenin batması sonucu denizde kaybolan Onurcan Özcan’ı (21) havadan ve denizden arama çalışmaları bu sabah saatlerinde yeniden başladı. Ekipler, az önce genç müzisyen Onurcan'ın cansız bedenine ulaştı.

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False