Gelinlikli otostopçunun Gebze’de cesedi bulundu

Gelinlikli otostopçunun Gebze’de cesedi bulundu

İsrail, ABD gibi savaşın tarafı ülkeleri protesto etmek için İtalya'dan yola çıkan Pippa Bacca, eylemi için otostopla ülke ülke geziyordu. Filistin'e geçmek için yolu Türkiye'yedüştü. Kocaeli'nin Gebze ilçesinde M.K.'nin otomobiline otostop yaparak bindi. Ve ondan sonra kendisinden haber alınamadı. Fakat dün Pippa'nın cesedi Gebze yakınlarında yarı beline kadar toprağa gömülmüş olarak bulundu. Üzerindeki gelinliğiyle savaş çıkaran ülkeleri protesto eden, savaş mağduru halkların yanında yer alan Pippa'ya Türkiye'de önce tecavüz edilmiş sonra da öldürülmüştü. BU VAHŞETTEN ÖTÜRÜ UTANIYORUZ...

Haberin Devamı

İtalyan sanatçı Bacca ölü bulundu...

Türkiye’de kaybolan İtalyan sanatçı Pippa Bacca, Gebze'de ölü bulundu. Bacca'nın katil zanlısı M.K sanatçının cep telefonu sayesinde yakalandı. Savaş mağduru ülkelere dikkat çekmek için gelinlik giyerek otostopla İtalya’dan İsrail’e giderken Türkiye’de kaybolan İtalyan sanatçı Pippa Bacca dün Kocaeli’nin Gebze İlçesi’ne bağlı Tavşanlı Köyü yakınlarında ölü bulundu.

31 Mart’tan beri haber alınamayan asıl adı Giuseppina Pasqualino di Marineo olan 33 yaşındaki Pippa Bacca’yı bulmak çalışma başlatan güvenlik yetkilileri Gebze yakınlarındaki bir benzin istasyonunun kamera kayıtlarını inceledi.

Marineo’nun Gebze’de D-100 Karayolu MC Donalds civarında bir kişiyle görüldüğü bilgisine ulaşıldı. Güvenlik görevlilerince yürütülen çalışma sonucu elde edilen eşkalin hırsızlık suçlarından sabıkası bulunan Murat K.’ya ait olduğu belirlendi. Gözaltına alınan Murat K., Bacca’ya Ballıkayalar mevkiinde tecavüz edip boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Zanlının yer göstermesi üzerine Marineo’nun cesedi bulundu.

Pippa Bacca adıyla tanınan sanatçı, arkadaşı Silvia Moro ile barış mesajı vermek için gelinlik giyerek 4 Mart 2007’de Milano’dan yola çıkmıştı. İki sanatçı, Balkan ülkeleri ve Türkiye üzerinden karayoluyla otostop yaparak Tel Aviv’e ulaşmayı hedefliyorlardı. 19 Mart’ta İstanbul’da birbirinden ayrılan iki kadın, farklı yollardan Beyrut’ta yeniden buluşmayı planlamışlardı. 31 Mart’ta İstanbul’dan İtalya’daki erkek arkadaşına SMS atan Lombardialı ressam Piero Manzoni’nin torunu Pippa Bacca en son Gebze’de görülmesi üzerine aramalar burada yoğunlaştırılmıştı.

KATİLİ CEP TELEFONU YAKALATTI
Pippa Bacca ismiyle tanınan 33 yaşındaki İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualino'nun di Marineo'nun katil zanlısı  M.K sanatçının cep telefonu sayesinde yakalandı.

Haberin Devamı

İtalya'nın İstanbul Başkonsolosu Stefano Canzio, İtalyan haber ajansı ANSA'ya yaptığı açıklamada, M.K'nın cinayeti itiraf etmesi nedeniyle tutuklandığını söyledi.

Canzio'nun verdiği bilgiye göre, M.K'nın Türk emniyet birimleri tarafından yakalanmasında Bacca'ya ait cep telefonu cihazı kilit rol oynadı. M.K'nın cinayeti işledikten ve Bacca'ya ait kimlikleri yakmasının ardından sanatçının cep telefonuna kendi SIM kartını takarak kullanmaya başladığını belirten Canzio, Türk polisinin de cep telefonu cihazını takip ederek, zanlının yerini kolayca saptayarak yakaladığını anlattı.

Gebze Devlet Hastanesine kaldırılan cesedin, Giovanni Chiari ile kızkardeşi Antonietta Pasqualino di Marineo tarafından Pippa Bacca olarak teşhis edildiğini kaydeden Canzio, adli tıp uzmanlarının otopsi çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Haberin Devamı

TÜRK YETKİLİLERE TEŞEKKÜR
Türkiye'de kaybolmasının ardından Gebze yakınlarında ölü bulunan İtalyan sanatçı Giuseppina Pasqualino di  Marineo'nun kız kardeşi Antonietta, arama çalışmaları konusundaki gayretlerden dolayı İtalyan ve Türk yetkililere teşekkür etti.

AİLE CESEDİN BULUNDUĞUNU MEDYADAN ÖĞRENDİ
Daha çok Pippa Bacca adıyla tanınan İtalyan sanatçının Milano'daki kardeşi Rosalia ise kız kardeşinin ölü bulunduğu haberini medya aracılığıyla öğrendiklerini söyledi.

Rosalia, Bacca'nın nişanlısı Giovanni Chiari ile kız kardeşi Antonietta Pasqualino'nun Türkiye'de olduklarını da anımsatarak, “Haber karşısında ben ve annem, şaşkına döndük ve ne diyeceğimizi bilemiyoruz. Olaydan, haberi internetten okuyan dostlarımızın telefonuyla haberdar olduk. Şu an için Antonietta ve Pippa Bacca'nın nişanlısı Türkiye'de. Antonietta'dan daha ayrıntılı haber bekliyoruz. Ne yapacağımıza daha  sonra karar vereceğiz” diye konuştu.

Haberin Devamı

SON DAKİKA HABERİ OLARAK VERİLDİ
İtalya'daki medya kuruluşları, Giuseppina Pasqualino di Marineo'nun 31 Mart'ta İstanbul'da kaybolmasının ardından Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Tavşanlı Köyü Ballı Kayalar mevkisindeki ormanlık alanda ölü olarak bulunmasını son dakika haberi olarak verdi.

İtalya'nın ulusal Haber Ajansı ANSA, Pippa Bacca adıyla tanınan 33 yaşındaki sanatçının cesedinin bulunmasını TSİ 00.21'de, “Türkiye'de kaybolan Milanolu ölü olarak bulundu” başlığıyla buyurdu.

İstanbul'daki İtalyan Başkonsolosluğu'na atfen verilen haberlerde ise Bacca'nın, Milano'da oturan ailesinin, kızlarının cesedini teşhis için Türkiye'ye gidecekleri duyuruldu.

Haberin Devamı

İTALYAN SANATÇIYI ÖLDÜREN ZANLI TUTUKLANDI
İtalyan sanatçıyı tecavüz edip öldüren zanlı tutuklandı.

Haberle ilgili daha fazlası: