GeriGündem Geleceğe Nefes Fidan Kampanyası için başvuru ve sertifika detayları! Ağaç dikme kampanyası!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Geleceğe Nefes Fidan Kampanyası için başvuru ve sertifika detayları! Ağaç dikme kampanyası!

Geleceğe Nefes Fidan Kampanyası için başvuru ve sertifika detayları! Ağaç dikme kampanyası!

11 milyon ağaç dikme hedefiyle oluşturulan Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası için 11 milyon hedefin 9 milyonluk kısmı tamamlandı. Katılım oranının yüksek olduğu kampanyada vatandaşlar, isimlerini ve mail adreslerini girerek adlarına bir adet ücretsiz fidan dikilmesine vesile oluyor. Geleceğe Nefes Fidan Kampanyası katılımı ile sertifika sahibi de olan vatandaşlar, bu sertifikaları sosyal medya üzerinden paylaşabiliyor. Peki, adına ağaç dikilmesini isteyen vatandaşlar, Geleceğe Nefes Fidan Kampanyası başvuru işlemini nasıl yapacak? İşte, tamamen ücretsiz olan o fidan dikme kampanyası hakkında detaylar.

Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası için katılım sayısı yüzde 90'lara ulaştı. Organize Sanayi Bölgelerinin (OSB) ağaçlandırılması için gerçekleştirilecek olan Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası, Türkiye'nin 81 ilinde 2023 ayrı bölgede gerçekleştirilecek. Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası için katılım sağlayan vatandaşlar, sertifika görüntüleme ve paylaşma özelliği ile sosyal medya üzerinden yakınları ile verdiği desteği paylaşabilecek. Peki, Geleceğe Nefes katılım belgesi nasıl alınır? İşte, katılımı ücretsiz olan fidan ve ağaç sahiplenme projesi hakkında detaylı bilgiler

YANAN ORMANLAR DA FİDANLANACAK

Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası kapsamında İzmir Karabağlar Tırazlı’da çıkan orman yangını neticesinde zarar gören alanlarla birlikte Muğla Dalaman’daki yanan ormanlık alanlar başta olmak üzere, 2019 yılı içerisinde orman yangınları neticesinde zarar gören ormanlık alanlarda da ilk fidanlar toprakla buluşturulacak.

AĞAÇLAR İÇİN TÖREN ALANLARI NERESİ OLACAK?

Ağaçların dikildiği alan farklı olsa da, her ilde tören alanları ayrı olacak. İşte, o tören alanlarından bazıları

İstanbul'da 

 • EYÜP / PİRİNÇÇİ MAH. / AĞAÇLANDIRMA SAHASI
 • PENDİK / KURNA / ORMAN ARAZİSİ AĞAÇLANDIRMASI (End.Ağaç)

Ankara'da

 • YENİMAHALLE / SUSUZ / BATIKENT ÇAKIRLAR A.O.Ç ARAZİSİ

İzmir'de

 • KARABAĞLAR / ÇATALCA / TIRAZLI MEVKİİ AĞAÇLANDIRMA SAHASI
 • KINIK / BERGAMA / ENDÜSTRİYEL PLANTASYON SAHASI
 • ÖDEMİŞ / BADEMLİ / TOPRAK MUHAFAZA
 • BAYINDIR / SARIYURT / SUNİ TENSİL

Adana'da

 • SARIÇAM / GÖKBUKET MAHALLESİ / AĞAÇLANDIRMA ALAN

Antalya'da

 • AKSU / AKSU / AĞAÇLANDIRMA ALANI
 • MANAVGAT / TAŞAĞIL / ORMAN ARAZİSİNE AİT AĞAÇLANDIRMA ALANI
 • FİNİKE / FİNİKE / FİNİKE-KUMLUCA ORTA REFÜJ-SAHİL KESİMİ
 • KUMLUCA / KUMLUCA / OKUL AĞAÇLANDIRMASI

Ağaç dikim alanları için tören alanları, yine aynı internet sitesi üzerinden görüntülenebilecek. Tören alanlarında fidan dikimleri katılım sağlayan kişiler tarafından toplu olarak gerçekleştirilebilecek. Tören toplam 3 saat sürecek ve 11.11 itibariyle başlayıp 15.11'de sonlanacak.

TÜM TÜRKİYE'DEKİ TÖREN ALANLARINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

GELECEĞE NEFES FİDAN DİKME KAMPANYASI İÇİN KATILIM VE BAŞVURU İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Türkiye genelinde 11 milyon fidanın sahibini bulacağı Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası için başvuru sayısı her geçen dakika artmaya devam ediyor. 81 ilde toplam 11 milyon fidanın, 11 milyon kişi adına dikileceği projede, 11 Kasım tarihine kadar başvurular devam edecek. Peki, Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası için başvuru işlemi nasıl gerçekleştirilecek? İşte, katılım belgesi sosyal medya üzerinden de paylaşılabilen ve katılımı tamamıyla ücretsiz olan Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası için sertifika görüntüleme ve katılım belgesi detayları

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü'nün başlattığı 81 ilde ve 2023 noktada gerçekleştirilecek olan Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyası için başvurular, projeye özel olarak açılan internet sitesinden yapılacak. 

GELECEĞE NEFES KAMPANYASINA KATILIM İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan ekranda duyuru ekranı çıkacak. Bu duyuruyu okuduktan sonra 'Kapat' butonuna basmalısınız. 

Karşınıza çıkacak olan harita üzerinde, üzerinde ağaç bulunan illerde başvuru tamamlandığı için ağaç simgesi bulunmayan illerde fidan sahiplenmeniz mümkün olacaktır. Dolayısıyla üzerinde ağaç simgesi bulunmayan ili seçiniz ve karşınıza çıkacak olan 'Katıl' düğmesine basın.

Son aşamada sizden isim soyisim, e-posta bilgileri istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra 'Ben robot değilim' tikini işaretleyin ve 'Katıl' düğmesine basın.

KATILIM BELGESİ VE SERTİFİKA GÖRÜNTÜLEME NASIL YAPILIR?

Katılımını tamamladığınız başvurunun ardından sertifikanızı görmek için, orada bulunan butona tıklamanız gerekmektedir. Ardından, aşağıdaki metnin bulunduğu sertifikanızı görüntüleyebilirsiniz;

"Sayın...............

1 adet fidan ile geleceğe nefes oldunuz!

Ağaçlandırma bölgeniz:
"Seçtiğiniz il ve ilçedeki ağaçlandırma bölgesi"

11 Kasım 2019’da saat 11.11’de sizi, aileniz, arkadaşlarınız ve komşularınız ile birlikte bereketli topraklarımıza fidan dikmeye bekliyoruz. Çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız en değerli miras 11 Kasım 2019 tarihinde birlikte dikeceğimiz fidanlarımız olacak."

Geleceğe Nefes Fidan Kampanyası için başvuru ve sertifika detayları Ağaç dikme kampanyası

 

FİDAN BAĞIŞI DA YAPILABİLİYOR

Fidan satın alın almak ve Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı'na bağışlamak isteyen vatandaşlar, aşağıdaki link üzerinden tanesi 10 TL'den fidan bağışı gerçekleştirebilecek.

FİDAN BAĞIŞLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ'DEN AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, başlatmış oldukları Geleceğe Nefes projesi hakkında açıklama yaptı. İşte, Bakan Pakdemirli'nin o açıklaması;

"Sevgili Vatandaşlarım,

Bilmenizi isterim ki, Türkiye, orman varlığının önemini dünyada en iyi bilen ve örnek olan ülkelerin arasında başı çekiyor.

1839 yılında temelleri atılan Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü 40 bini aşkın çalışanı ile hem vatanımızda hem de dünyada yaşayan tüm canlılara daha fazla nefes olabilmek için gece gündüz çalışıyor.

10 Temmuz 2018 tarihinde göreve geldiğimizde bir söz ile yola çıkmıştık.

“Çiftçimizin yüzü gülsün, çocuklarımız ormanla büyüsün” demiştik.

Çok kısa sayılabilecek bir zaman diliminde sözümüzde durmayı başardık. Çiftçimizin yüzü gülüyor, çocuklarımızı ormanlar içinde büyütme hedefine ulaşmak üzere, daha yeşil bir Türkiye için 11 Kasım 2019’da, 11 milyon fidanı geleceğe nefes olarak miras bırakıyoruz.

11 Kasım 2019’da saat 11:11’de Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 81 ilimizde 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidanın toprakla buluşmasını sağlıyoruz.

Türkiye’yi Guinness Rekorlar Kitabı’na taşıyacak bu ağaçlandırma seferberliğine ‘Geleceğe Nefes’ adını veriyoruz.

Gelin 11 Kasım 2019’da siz de “Geleceğe Nefes” seferberliğimize katılın, geleceğe nefes olun.

Saygılarımla,
Dr. Bekir Pakdemirli
Tarım ve Orman Bakanı"

False