Geçici demiryolu işçileri kadro istiyor

Güncelleme Tarihi:

Geçici demiryolu işçileri kadro istiyor
Oluşturulma Tarihi: Kasım 30, 2006 14:28

ADANA'da yılda en çok 4 ay çalışabilen yaklaşık 300 geçici demiryolu işçisi, kendilerine kadro verilmesi için CHP İl Başkanı Serdar Seyhan'dan destek istedi.

CHP il binasında partililerle bir araya gelen demiryolu işçileri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, “Artık kadrolu, kadrosuz, geçici işçi olmayacak. Bundan sonra kadrolu ve mevsimlik işçi olacak. Kadrosuz işçileri daimi kadrolara geçireceğiz” sözünü hatırlatıp, yılda 6 aydan daha az süreyle çalışan işçilere de kadro verilmesini istedi.

İşçilerin sözcüsü Dursun Özgür, Adana'da 6 süreyle çalışma imkanı bulan 30 işçinin kadroya alındığını, ancak çalışma süresi yeterli olmayan 300 işçinin kadro sevincinin hayal kırıklığına dönüştüğünü söyledi. Özgür, “Yıllardır kadroya girme hayaliyle emek veren demiryolu işçileri olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği sözü yerine getirmesini, 6 aydan daha ay çalışan işçilere de kadro verilmesini istiyoruz. CHP yöneticilerinin bu konudaki hassasiyetine teşekkür ediyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Serdar Seyhan ise Başbakan Erdoğan'ın ilk açıklamasının her kesim tarafından sevinçle karşılandığını, ancak uygulamanın çifte standart içerdiğini öne sürdü. Geçici demiryolu işçilerinin kadro taleplerinin haklı olduğunu vurgulayan Seyhan, konunun takipçisi olacaklarını ve her zaman işçilerin hak mücadelesinde yanlarında olacaklarını bildirdi.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!