GeriGündem Geçen hafta nişanlanmıştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Geçen hafta nişanlanmıştı

Geçen hafta nişanlanmıştı
refid:21894779 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Siirt’in Pervari İlçesi’nde takviye amacıyla Jandarma Özel Harekat timini taşıyan İl Jandarma Komutanlığı’na ait Sikorsky S-70 helikopterinin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden birinin Kayseri’nin Sarız İlçesi’nde oturan Uzman Çavuş 25 yaşındaki Halil İbrahim Çelik olduğu belirlendi. Şehidin acı haberi, kardeşini ziyarete giden ağabeyi 30 yaşındaki Hacı Çelik’e Siirt’te verildi. Şehidin bayılan annesi hastaneye kaldırıldı.

Siirt- Şırnak- Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı’nda bugün saat 07.25’te olumsuz hava koşulları nedeniyle düşen Sikorsky S-70 helikopterde şehit olan Uzman Çavuş Halil İbrahim Çelik’in acı haberi, Siirt’e kardeşini ziyarete giden ağabeyi Hacı Çelik’e askeri yetkililer tarafından verildi. 4 günden bu yana yanında bulunduğu kardeşinin şehit haberiyle yıkılan Hacı Çelik, durumu Kemer’de oturan ağabeyi Ümit Çelik’e telefonla bildirdi. Şehit haberinin duyulmasıyla birlikte ağabeyi Ümit Çelik’in evine çok sayıda kişi taziyede bulunmak için gitti. Kemer Belediye Başkanı MHP’li Mustafa Gül, Ümit Çelik’in evine gelerek başsağlığında bulundu. Kemer Belediyesi tarafından Ümit Çelik’in evinin hemen önünde taziye çadırı kuruldu.

ANNESİ ACI HABERİ ALINCA BAYILDI / Foto Galeri

Geçen hafta nişanlandığı belirtilen Halil İbrahim Çelik’in babası Melih Gazi Çelik’in vefat ettiği ve annesi Kamer Çelik’in ise Kayseri’nin Sarız İlçesi’nde oturduğu kaydedildi. Şehit Uzman Çavuş Halil İbrahim Çelik’in cenazesi, memleketi Sarız İlçesi’nde toprağa verilecek.

OĞLUNUN ŞEHİT OLDUĞU HABERİNİ ALAN ANNE BAYILDI

/images/100/0x0/55eb578af018fbb8f8bb130f
Aslen, Kayseri’nin Sarız İlçesi Büyük Söbeçimen Köyü’nden olan 8 kardeşin, ikincisi 4 yıllık asker, bekar Uzman Çavuş Halil İbrahim Çelik’in şehit düştüğü haberi, Kayseri merkez Melikgazi İlçesi Selçuklu Mahallesi’nde, diğer oğlu Süleyman ile birlikte oturan anne Kamer Çelik’in evine öğle saatlerinde ulaştı. Şehidin annesi ve kardeşinin oturduğueve Türk bayrağı asıldı. Garnizon Komutanlığı’ndan gelen askerler de de aileye oğullarının şehit olduğu haberini verirken, dışarda bir ambulans bekletildi. Bu sırada anne Kamer Çelik, bayıldı. Talihsiz anne ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine kaldırıldı.

Sarız İlçesi’nde oturan amcası Mehmet Çelik, yeğeninin şehitlik haberini alınca dünyanın başlarına yıkıldığını söyledi. Şehit Halil İbrahim Çelik’in babası, Sarız Büyüksöbeçimen Köyü Muhtarı Melikgazi Çelik’in 1 yıl önce öldüğünü belirten amca Mehmet Çelik, "Vatan sağolsun. Çok üzgünüz. Halil İbrahim, çok terbiyeli, saygılı bir çocuktu. Liseyi bitirdikten sonra, askere gitti. Sonra uzman çavuş oldu" dedi.

Bu arada, Şehit Uzman Çavuş Halil İbrahim Çelik’in ağabeyi Hacı Çelik’in, "Dünya hali, ölüm de var" diyerek 2 gün önce kardeşini görmeye gittiği, şehit düştüğünde de Siirt’te bulunduğu belirtildi. Şehit Uzman Çavuş Halil İbrahim Çelik’in bu sabaha karşı evinde kalan ağabeyi Hacı Çelik’i uyandırarak, "Operasyona gidiyorum. Hakkını helal et" dediği kaydedildi.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle