GeriGündem Gece operasyonu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gece operasyonu

Hükümet, dün gece bürokraside Refahyol'un izlerini silecek ilk yıldırım kararları uygulamaya soktu. İstanbul, Şırnak, Konya valileri ile Emniyet Genel Müdürü görevden alındı.

Yenişen yerine Aktaş Bürokraside ilk önemli karar, İstanbul Valisi Rıdvan Yenişen'in görevden alınması oldu. Yenişen merkeze alınırken, yerine İzmir Valisi Kutlu Aktaş getirildi. İzmir Valiliği'ne ise eski İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Erol Çakır getiriliyor.

Konya ve Şırnak merkeze

RP Genel Başkanı Erbakan'ın ziyareti sırasında Refah Partisi otobüsü üzerine çıkarak Refah işareti yapan Konya Valisi Ziyaettin Akbulut ve partizanca tutumları ile tepkileri çeken Şırnak Valisi Kamil Acun da merkeze alınıyor.

Baskıncı müdür gidiyor

Gece yarısı baskını ile Emniyet Genel Müdürlüğü'ne getirilen Hakkâri Valisi Kemal Çelik de görevden alınıyor. Çelik'in yerine vekâleten Emniyet içinden müdür atanacak. Aynı şekilde İstanbul Emniyet Müdürü Ramazan Er de gidiyor.

Ekomomide yıldırım harekât

Ekonomi bürokrasisindeki önemli kararnameler de imzalandı. Hazine'nin başına Mahfi Eğilmez, Ziraat Bankası'nın başına Yener Dinçmen, Eximbank'ın başına ise Selçuk Demiralp getiriliyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü görevine ise Mustafa Keten atanıyor.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False