GeriGündem Gaziosmanpaşa'da yasa dışı gösteri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gaziosmanpaşa'da yasa dışı gösteri

Gaziosmanpaşa'da terör örgütü elebaşı lehine slogan atarak yasa dışı gösteri yapan grup, polisin müdahalesiyle dağıtıldı.

Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi'nde toplanan ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 150 kişilik grup, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafları ve söz konusu örgütü simgeleyen bez parçaları taşıyarak, çeşitli sloganlar attı.

Yolu trafiğe kapatarak yürüyüşe geçen grup, pankartlar ve sloganlar eşliğinde Gazi Cemevi önüne ulaştı. Burada bir süre bekleyen grup, daha sonra yola molotofkokteylleri attı.

Çevrede yoğun önlemler alan güvenlik kuvvetleri, bunun üzerine panzerler desteğinde biber gazı kullanarak gruba müdahale etti. Göstericiler de polise taşlarla karşılık verdi.

Ara sokaklara dağılan göstericiler ile polis arasındaki kovalamaca, bir süre daha devam etti. Grup, bir polis helikopterinin de havadan destek verdiği müdahale sonucu tamamen dağıtıldı.

GAZİ OLAYLARININ YIL DÖNÜMÜ

Bu olay öncesi başka bir grup da, Gazi Mahallesi'nde 12-13 Mart 1995 tarihinde yaşanan olayda ölenleri anmak amacıyla eski karakol önünde toplandı.

Ellerinde kırmızı renkli bez parçaları bulunan gruptakiler, pankart ve sloganlar eşliğinde cemevine kadar yürüdü. Burada ölenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunan grup, basın açıklaması yapıldıktan sonra dağıldı.

 

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False