GeriGündem Gay dergisi Bülent Ersoy’u Türkiye’nin divası seçti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gay dergisi Bülent Ersoy’u Türkiye’nin divası seçti

TÜRKİYE'de Ajda Pekkan'ın mı, Sezen Aksu'nun mu 'diva' olduğu tartışılırken, Fransız gay dergisi ‘‘Tetu Plage’’ dünya divaları araştırmasında Bülent Ersoy'u Türkiye'nin divası ilan etti. Dergide İspanyol Sarita Montiel, Alman Nina Hagen, Polonyalı Alla Pougatchouva, İtalyan Patty Pravo gibi dünyaca tanınmış isimlerin yer aldığı ‘‘Dünyanın Divaları’’ adlı araştırma yazısında Bülent Ersoy da Türkiye'nin cinsiyet değiştiren ‘‘diva’’sı olarak yer aldı.

Sanatçıya ayrılan iki sayfada, Ersoy'un en popüler sanatçılarından biri olduğu belirtiliyor. Yazıda Bülent Ersoy'un cinsiyet değiştirmek için yaptırdığı ameliyattan önce çok zayıf ve kadınsı tavırlı bir erkek şarkıcı olduğu anlatılırken, 70'li yılların anarşi döneminden sonra Ersoy'un sahneye çıkmasının yasaklandığı hatırlatılıyor. Ameliyattan sonra sanatçının bir erkekle evlenmek istediği de haberde ilgi çeken noktalardan biri. Yazıda ayrıca Ersoy'un Paris'li hanımlar gibi şık giyinmekten hoşlandığı da vurgulanıyor.

Bülent Ersoy'un Zeki Müren'in çizgisinde olduğu belirtilen haberde, sanatçının dinci gruplar tarafından eleştirildiğini ama onun artık radyo ve televizyonlarda sık sık konserler verdiği ve benimsendiği anlatılıyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle