GeriGündem Füle ile Bağış arasında Gezi Parkı atışması
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Füle ile Bağış arasında Gezi Parkı atışması

Füle ile Bağış arasında Gezi Parkı atışması
refid:23456924 ilişkili resim dosyası

Avrupa Komisyonu'nun Genişleme ve Komşuluk Politikası'ndan Sorumlu Üyesi Stefan Füle ile AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış arasında Twitter üzerinden bir "Gezi Parkı" sürtüşmesi yaşandı.

Füle, İstanbul'da düzenlenen "Küresel Sorunlar Karşısında Türkiye ve AB İçin Ortak Gelecek" konferansı kapsamında yaptığı konuşmada, Gezi Parkı'ndaki gösterilere polisin aşırı güçle müdahalesini eleştirmiş ve böyle durumların "demokraside yeri olmadığını" söylemişti.

Konuşmasında, "Bu konferansın konusu olan ortak geleceğimizden bahsetmeden önce şu anı gözardı edemeyiz. Burada toplantı yerinden sadece birkaç yüz metre ileride bir haftadan fazladır devam eden olayların adını anmamak çok güç" diyen Füle, oturumdan birkaç saat sonra resmi Twitter hesabından bir mesaj yazdı.

Füle'nin, "İstanbul'daki konferansta, saygı ve kapsayıcı diyalog isteyenlere el uzatma fırsatının kaçmış olmasından dolayı hayal kırıklığına uğradım #geziparkı" tweet'ine Bağış'tan sert bir yanıt geldi.

Bağış, "Bir kavrayış sorunu olmalı @StefanFuleEU Başbakan Erdoğan demokratik talepleri memnuniyetle karşıladığını ancak teröre ve vandalizme teslim olmayacağını söyledi" dedi.

Füle ile Bağış arasında Gezi Parkı atışması

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False