GeriGündem Fransa’da erkeğe kısmi yüz nakli
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fransa’da erkeğe kısmi yüz nakli

Fransa’da erkeğe kısmi yüz nakli
refid:5827252 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Fransa’da yayınlanan Le Parisien Gazetesi, başkent Paris’in banliyölerinden Creteil’deki Henri Mondor Hastanesi’nde yüz ve çene cerrahı Prof. Dr. Lauren Lantieri’nin ekibiyle birlikte geçen pazar günü ülkenin ikinci kısmi yüz naklini yaptığını öne sürdü.

Haberde, 15 saat süren ameliyatın başarılı geçtiği ve adı açıklanmayan 27 yaşındaki bir gence uygulandığı belirtildi. Fransa’da Kasım 2005’te dünyanın ilk yüz nakli ameliyatı, Lyon kenti Edouard-Herriot Hastanesi’nde Prof. Dr. Bernard Devauchelle ile Prof. Jean-Michel Dubernard tarafından Amiens kentinde yüzünü bir köpeğinin parçaladığı 38 yaşındaki İsabelle Dinoire’a yapılmış ve büyük başarı sağlanmıştı.
/images/100/0x0/55ea4312f018fbb8f874a46d

Bu kez yapılan ameliyatta Prof. Lantieri ve ekibi, yüzü "Von Recklinghausen" hastalığı nedeniyle deforme olan gence çene, burun, dudak ve kısmi yanak nakli yaptı. Le Parisien’in haberinde "Von Recklinghausen" hastalığının insan yüzünü "fil adam" filmindeki gibi deforme ettiğine de dikkat çekildi. Dünyada ikinci yüz nakli ise nisan ayında Çin’de yüzünü ayının parçaladığı bir gence yapılmıştı.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle