GeriGündem Fırat: Korku yersiz Türkiye kaldırır
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fırat: Korku yersiz Türkiye kaldırır

Fırat: Korku yersiz Türkiye kaldırır
refid:13657519 ilişkili resim dosyası

Sanat yaşamını yurtdışında sürdüren Kürt sanatçı Şivan Perwer’in cumartesi günkü Viyana konserinde söylediği, “Şu anki Türkiye’nin beni kaldırması mümkün değil” sözlerini AK Parti Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat yorumladı.

Fırat, şunları söyledi:
“Kendisinde, ‘Türkiye’ye gelip bu şarkıları söylediğimde yine suç unsuru olarak nitelendirilerek takibata uğrar mıyım?’ endişesi var. ‘Türkiye beni kaldıramaz’ demesinin anlamı bu. Bence Türkiye onu kaldırır. Ben bugünkü Türkiye’ye, yasalarımıza baktığımda Perwer’in korkusunun yersiz olduğunu düşünüyorum. Evet, bazı sözleri tepki çekebilir. Özgürlüğün yanında halkın tenkit etme hakkı da var. Herkes her söyleneni benimseyecek diye bir şey yok.
Ahmet Kaya örneği
Türkiye bugün 2000 yılı öncesinin Türkiyesi değil. Ahmet Kaya’ya kaşık, çatal fırlatanlar bile bugün ‘Hata yapmışız, kötü yapmışız’ diyor. Bugün Ahmet Kaya o sözleri söylemiş olsaydı hiçbir şey olmazdı. Ben Perwer’in yakında Türkiye’ye geleceği kanısındayım. 2-3 ay içinde geleceğini tahmin ediyorum. Sanatçılar biraz duygusaldır, davetkâr olmamız lazım.”

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False