GeriGündem Filiz Akın'dan Beypazarı nostaljisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Filiz Akın'dan Beypazarı nostaljisi

Filiz Akın'dan Beypazarı nostaljisi
refid:15927910 ilişkili resim dosyası

FİLİZ Akın, 3 yaşında kadar yaşadığı Ankara'nın tarihi ilçelerinden Beypazarı'nda oturdukları konağı gezerken duygulu anlar yaşadı.

FİLİZ AKIN'IN BEYPAZARI GEZİSİ (FOTO GALERİ) 

Akın'ın ziyaretinee eşi Sönmez Köksal ile gazeteci yazar Güngör Uras da katıldı. İlçe sakinlerinin sevgisiyle karşılaşan Akın'a Belediye Meclisi aldığı kararla dönem yaşadığı konağın bulunduğu sokağın ismini ‘Filiz Akın'ın olarak adlandırdı.

Beypazarı'nda geçmişini yaşayan Filiz Akın'a Tarihi Kentler Birliği toplantısında olan Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp’in yerine Belediye Meclis üyesi Veysel Ayık ev sahipliği yaptı. 1940'lı yıllarda babası yüksek hakim Sami Bey'in görev yaptığı Beypazarı'nda 3 yaşına kadar oturan Filiz Akın, o dönemlerde oturdukları konağı gezerken heyecanlandı.

Filiz Akın, doğduğu evde yaşamını sürdüren 85 yaşındaki Hediye Çimen ile karşılaşınca duygulandı. Akın, restore edilen konağı hayranlıkla gezdi. İlçenin Alaaddin Sokağı'nda hayranlarıyla bir araya gelen ve fotoğraf çektiren Akın, yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlarda kendisine ikram edilenleri alırken alışveriş etti. Havuç suyu içerek gezen Filiz Akın satış yapan Beypazarılı hanımları da iş hayatına atıldıkları için kutladı.

Tarihi ilçede müzeciliğe farklı soluk getiren ‘Yaşayan Müze'yi gezen Filiz Akın, müze yetkililerini kutladı. Geçen yıllarda da ilçeye gelen Akın'a hemşehrileri gün boyunca sevgi çemberiyle karşıladı.

Beypazarı Belediye Meclisi, sanatçı Akın'ın ailesiyle birlikte yaşadığı konağın bulunduğu sokağın ismini ‘Filiz Akın Sokağı’ olarak değiştirdi. Akın, kendisini sevgiyle karşılayan hemşehrilerine güzel anılarla ayrıldığı Beypazarı’na sık sık geleceğine dair söz verdi.   

 

 

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False