GeriGündem Fehriye ‘sır’ oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fehriye ‘sır’ oldu


Zeynel LÜLE / BRÜKSEL

Belçika'da gözaltına tutulan Fehriye Erdal'dan, birkaç haftadan beri haber alınamıyor. La Meuse bölgesinde bulunan bir ceset üzerinde Erdal'a ait olup olmadığına ilişkin DNA testi yapılması, ‘öldürüldüğü’ şüphesi yarattı.

Sabancı suikastı sanıklarından olan ve Belçika'da gözlem altında tutulan Fehriye Erdal, ortadan kayboldu. Erdal'ın birkaç haftadır ortada görülmemesi, Başbakan Bülent Ecevit'in de katılacağı NATO zirvesinin gerçekleşeceği Brüksel'de hareketli saatlerin yaşanmasına yolaçtı.

Belçika'nın La Meuse bölgesinde bulunan bir cesete de Erdal'a ait olup olmadığına ilişkin DNA testi yapılması, ‘Erdal öldürüldü mü?’ sorusunu gündeme getirdi.

Erdal'la ilgili bu yorumlara, Belçika'da yayınlanan De Staandard ve Het Nieuwsblad adlı Flaman gazetelerinde çıkan haberler neden oldu. Bu iki gazete yayınladıkları benzer haberde Erdal'ın birkaç haftadır ortadan kaybolduğunu, Hollanda'da olduğuna dair duyumların doğru çıkmadığını, DHKP-C örgütünün Brüksel'deki yandaşlarının yanında da olmadığını duyurdu.

Bu gelişmeler üzerine, dün Hürriyet'in sorularını yanıtlayan, suikaste kurban giden Özdemir Sabancı'nın ailesinin avukatı Fernand Schmidt, Belçika İçişleri Bakanlığı'nın tutumunu eleştirdi. Schmidt, konuyla ilgili daha önce İçişleri Bakanı Antoine Duquesne'e bir mektup gönderdiğini, aldığı yanıtın ise kendisini ‘şok’ ettiğini söyledi.

Schmidt, İçişleri Bakanı'nın gönderdiği mektubunda, ‘Erdal’ı Belçika topraklarında tutmam için çok sınırlı gücüm var' dediğini açıkladı.

Schmidt, ‘‘Hanımefendi bir anda ortadan kayboluyor. Kırmızı başlıklı kız gibi yeniden ortaya çıkıyor. Tam bir komedi. Böyle hukuk devleti mi olur?’’ dedi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False