GeriGündem Fatma Öcalan İmralı'ya gidiyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fatma Öcalan İmralı'ya gidiyor

Abone Olgoogle-news

İMRALI Adası'nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan’ın kardeşi Fatma Öcalan ile aynı cezaevinde kalan 5 PKK’lı Cumali Karsu’nun kız kardeşleri Vesile Taş ve Elvan Can ile Şeyhmus Poyraz’ın kız kardeşi Felek Cızlaşmak adaya gitmek üzere Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde Jandarma Komutanlığı'na geldi.

İmralı Adası'ndaki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde hükümlü Abdullah Öcalan’ın kardeşi Fatma Öcalan ve kızı Dilek Öcalan, PKK’lı Cumali Karsu’nun kız kardeşleri Vesile Taş ve Elvan Can ile Şeyhmus Poyraz’ın kız kardeşi Felek Cızlaşmak saat 08.30’da İmralı ile deniz ulaşımının sağlandığı Gemlik Jandarma Komutanlığı’na geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fatma Öcalan, ağabeyi ile en son 3 ay önce görüştüğünü belirterek, “O zaman normal ve iyiydi. Bugün yine görüşeceğiz. Yanımızda bir şey götüremiyoruz. Ayaklarım ağrıdığı için kızımı da götürmek istedim. Ancak ona izin vermiyorlar" dedi.

ADAYA HAREKET ETTİLER

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Fatma Öcalan ile aynı cezaevinde kalan 5 PKK’lıdan Cumali Karsu’nun kız kardeşleri Vesile Taş ve Elvan Can ile Şeyhmus Poyraz’ın kız kardeşi Felek Cızlaşmak Gemlik Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerin ardından adaya hareket etti. Fatma Öcalan, ayaklarındaki rahatsızlık nedeniyle jandarma bahçesine girmekte güçlük çekince limana gidecek servis minibüsünün bulunduğu yere otomobille götürüldü.

Abdullah Öcalan ve diğer PKK’lı mahkumların, her ayın 2 ve 4'üncü pazartesi günleri birinci dereceden yakınlarıyla 1 saat görüşme hakkı bulunuyor.

False