Facebook'ta Şaban Dişli tuzağı

Güncelleme Tarihi:

Facebookta Şaban Dişli tuzağı
Oluşturulma Tarihi: Eylül 08, 2016 09:34

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin sosyal medya hesabını kopyalayan kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, arkadaşlık isteği yolladığı vatandaşları dolandırmaya çalıştı.

Haberin Devamı

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin Facebook hesabının kopyalayan kimliği belirsiz kişiler, listede bulunan kişilere arkadaşlık daveti gönderdi. Daveti kabul edenlerden de daha sonra Şaban Dişli’nin adını kullanarak ’Kurban Bayramı’nda parti olarak ihtiyaç sahiplerine hediye çekleri dağıtacağız. Telefonunuz faturalı ise telefon numaranıza göndereceğimiz mesajı ’Evet’ diyerek kabul edin’ diye mesajlar gönderdi. Hesabın kopyalanarak mobil ödeme yapıldığının ortaya çıkması üzerine Şaban Dişli’nin damadı Fatih Danacı, kendi hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Merhaba, Sayın Genel Başkan Yardımcımız Şaban Dişli’nin Facebook hesabı klonlanmıştır. Şu an kimliği bilinmeyen kişilerce Şaban Dişli adına hesap açılmıştır. Bu kişi herkese arkadaşlık isteği yollanmaktadır. Bu hesabın Sayın Şaban Dişli ile hiçbir alakası yoktur"

Haberin Devamı

Dişli’nin konuyla ilgili olarak suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

Facebookta Şaban Dişli tuzağı

 

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!