F-16 410 km sonra düştü

F-16 410 km sonra düştü

Amasya'dan kalkan Türk F-16 uçağı yaklaşık 410 kilometre sonra Osmaniye Amanoslar civarında düştü. uçağın enkazına ulaşıldı ama pilot hala kayıp.

Haberin Devamı

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yapılan açıklamada, ''5'inci Ana Jet Üs Komutanlığına (Merzifon / AMASYA) ait bir adet F-16/C uçağı ile 13 Mayıs 2013 Pazartesi günü saat 14:15'te Osmaniye civarında Amanoslar Bölgesindeki görev uçuşu esnasında, uçağın pilotunun "Atlıyorum!" mesajını müteakip irtibat kesilmiştir. Başlatılan arama kurtarma faaliyetleri sürdürülmektedir'' denildi.

DÜŞEN ASKERİ UÇAĞIN ENKAZI ARANIYOR / Foto Galeri

Osmaniye sınırları içinde Amanos dağlarında düşen F-16 savaş uçağının enkazına saat 18.45'de ulaşıldı.

Bir askeri yetkili, 3 helikopterle havadan yapılan aramalarda uçağın düştüğü yerin saptandığını, karadan da kayalık ve ormanlık alanda ilerleyen timlerin de enkaz bölgesine ulaştığını belirtti. Aynı yetkili, uçak düşmeden saniyeler önce fırlatma koltuğuyla kokpitten ayrılan pilotun ise aranmasına devam edildiğini bildirdi.

F-16 410 km sonra düştü
F-16 savaş uçağınu bulmak için Osmaniye, Gaziantep'in Nurdağı ile Hatay'ın İskenderun ve Dörtyol ilçeleri ve Adana'da üçgeninde alarm verildi.

Haberin Devamı

F-16 410 km sonra düştü
F-16 kalkıştan yaklaşık 410 kiloketre sonra düştü.

 

Haberle ilgili daha fazlası: