GeriGündem EYVAH, SOYULUYOR MUYUZ? (2)
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

EYVAH, SOYULUYOR MUYUZ? (2)

Abone Olgoogle-news

Sezai Bayar, "Sevgili Serdar, Kriz ortamından bir türlü çıkamadık. Bu yetmiyormuş gibi bir arabası olanı iki araç sahibi yapıp vergi salan hükümetin ek emlak vergileri de bu ay ödenecek ya, hazır hız kazanmışken Ankara’da doğalgaz kullananların cebine bu kez büyükşehir belediyesı el attı" diyor ve yazıyor.

Osmanlının iflas dönemlerinde vergi salan ve halkın gülüp gülmediğini öğrenmek isteyen padişahın yaptığı gibi “ Henüz gülmüyorlarsa daha da fazla vergi salalım” mantığını bu kez Melih Gökçek uygulamaya koydu.

EGO’ya gittiğimde tiketicilerin “ İşte yeni bır soygun” diye bağırdıkları yeni vergi salmanın kapsama alanını hala anlayabilmiş değilim.

Eskiden sayaçların ödedikleri para “ Dolar değildi, üzerine bir bardak su içsinler” diyen EGO’nun 300 dolar’ı hafife aldığına da tanık oldum bu kurumda durumu araştırırken. Yetkili memurun “ Nasılsa 10 taksit. Ayda 30 dolar kimseye koymaz” lafı bana öyle koydu ki anlatamam. Yani 500 milyon karşılığı olan 300 doları küçümsemesi “ Benim memurun işini bilir” diyen rahmetli Özal’ın sözünü hatırlatta bana. Yani bu lafı söyleyen memur sanki ayda bir, iki milyar maaş alıyormuş gibi bir havadaydı açıkcası.

Oysa Türkiye’de işçi ve Bağkurlu'nun emekli maaşı 500 milyon bile değil.

Dertsiz gidip dertli çıktığım EGO’dan tek satırlık inandırıcı bilgi alamamanın hırsı ile belediye üst yönetiminden takviye bilgi almaya çalıştım. İnan onlar tek kelime açıklama yapamadılar “ Öyle mi yahu, bizim başkan yine mi vergi saldı halkımıza” yanıtını aldım.

Belediye seçimlerine şu anda bir yıl bile kalmadı. Melih Gökçek tekrar başkanlık için aday olur mu bilemem. Girerse kazanır mı, umurumda değil. Ama bu yeni sayaç oyunu birilerinin cebine dolarları hortumlamaya yönelik. Hangi firma var arada onu ben değil, Emin Çölaşan bilir. Yıllardır bu konuda yazıyor, uzmanlık alanına girmem. Ama bu son oyun tam Çölaşanlık bir vurgun gibi.

Değilse birileri açıklamalı.

Hem de tez alden.

Sevgiler,

Sezai

False