Eymür, DYP ve Özer Çiller'i aradı

Susurluk Raporu'nun bir bölümü, telefon trafiğine ayrılmış. Bu bölümde şöyle deniliyor:

Ömer Lütfü Topal'ın en fazla aradığı ikinci kişi, ortağı Ali Fevzi Bir'dir. Ali Fevzi Bir ise polisler Oğuz Yorulmaz, Mustafa Altunok ve Abdullah Çatlı ile irtibatlıdır.

Topal'ın resmi işlerini takip eden bir kişi, Maliye Bakanlığı'nda Bakan özel numarasından aşağı doğru her kademeyle temastadır.

Saray Halı-Kurmel grubuyla, Susurluk denince akla gelen herkesin itibatı görülmektedir.

Mehmet Eymür, telefonu ile Meral Akşener'i, DYP Genel Merkezi'ni, Tolga Şakir Atik'i, Özer Çiller'i, Mehmet Ağar'ı, Adil Öngen'i aramaktadır.

Sedat Peker, (Memiş Tavukçu adına kayıtlı) 532 243 61 11 nolu telefonu ile Jandarma İstihbaratına kayıtlı numaraları arıyor. Ali Yıldız adına kayıtlı 532 264 27 01 ve 262 83 14 numaralı telefonlardan Sedat Peker aranıyor.

Sedat Peker, Veli Küçük'ü pekçok kere arıyor. Telefon ayrıntı faturalarının toplamının ise bu kişilerin legal gelirlerini aştığı görülecektir.

Yeşil Ankara'dan Jandarma İstihbaratı'nı, JİTEM komutanı Nurettin Ata'yı aradığı gibi aynı numaradan Macaristan'da Sayın Yılmaz'a saldıranları da arıyor.

İncelemeleri sürdürünce Sedat Peker, Sami Hoştan, Abdullah Çatlı, gerçek Mehmet Özbay ve Topal'a ait gazino telefonları, Hadi Özcan ve daha pekçok telefonun Yeşil'e ait 542 214 50 21'i aradığı ortaya çıkıyor.

Haberin Devamı


Haberle ilgili daha fazlası: