GeriGündem Evi mahkemeye götürdüler!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Evi mahkemeye götürdüler!

Adalet tarihinde ilk kez bir kulübe, 1786 km taşınarak bir sanığın ruhsal dengesizliğini kanıtlamak için mahkemeye çıkarılacak.

Bu ilginç kanıt, bombalı mektuplarıyla bugüne dek 3 kişiyi öldüren, 23 kişiyi de yaralayan ve ‘‘Unabomber’’ diye bilinen Theodore Kaczynski'nin avukatının aklına geldi. Avukat Dennis Wacks, müvekkilinin paranoyak şizofren olduğunu kanıtlamak için, Montana Dağları'ndaki ahşap kulübesini Sacramento'ya getirtti.

Yolculuk 3 gün sürdü

Bir zamanlar parlak, örnek bir yaşamı olan Harvard mezunu Kaczynski'nin en az 20 yılını geçirdiği kulübesinin dağlardan kente taşınması ve 1786 km'yi katetmesi üç gün sürdü. Şoför Bill Sprout, önemli kanıtı sağ salim Sacramento'ya getirebilmek için kamyonda yedi, içti, uyudu. Tek kapılı, pencereli, 4x4 boyutlarında, elektriği, suyu olmayan, küçük bir ocağın ısıttığı barınak, şimdi bir depoda mahkeme gününü bekliyor.

Savcı rapor istiyor

Savunma avukatı Wacks ve arkadaşları, Kaczynski'yi yargılayacak jürinin, bu kanıtı incelemeleri halinde sanığın ruh halini çok daha iyi anlayacaklarını belirtti. Savcı ise doktor raporu olmadığından sanığın ruhsal dengesizliğini kabul etmiyor.

17 yıl kaçmayı başardı

Berkeley Üniversitesi'nde matematik profesörü olan, işten atıldıktan sonra dünyaya küsen ve teknolojiye düşman kesilen Kaczynski, 1978-1995 döneminde esrarengiz, bombalı mektuplarla üç kişinin ölümüne, 23 kişinin yaralanmasına yol açmaktan Nisan 1996'da tutuklandı. Kardeşi David tarafından ele verilen Kaczynski, polis baskınıyla kulübesinde perişan bir halde bulundu.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False