Evcil'in sevgilisi Ergen de gözaltında

Ünlü tefeci Nesim Malki'nin öldürülmesi olayında azmettirici olduğu öne sürülen Zeytin Kralı Erol Evcil'in bir süre önce ayrıldığı sevgilisi Gülben Ergen de dün gözaltına alındı. Şarköy'de Kadir İnanır'la birlikte TGRT için çekilen dizide rolalan Ergen, önceki gece çalışmalar bittikten sonra polis tarafından alınarak sabaha karşı İstanbul'a getirildi. Gülben Ergen'in, eski sevgilisi Erol Evcil'in ilişkileri konusunda sorgulandığı belirtildi.

Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde gözaltına alınan ve sorguları devam eden şahısların sayısı 21'e ulaştı. Dün, sağlık muayeneleri yaptırılmak üzere 16.00 sıralarında Vakıf Gureba Hastanesi'ne götürülenlerin arasında bulunan ANAP milletvekili adayı Fazıl Taştan, ‘‘Bütün bunlar Mesut Yılmaz'ın oyunu. ANAP'taki yolsuzluklarla ilgili mücadelemden dolayı ödüllendirildim’’ dedi. Taştan'ın, Nesim Malki ile para ilişkisi olduğu için gözaltına alındığı ileri sürüldü. Hayyam Gariboğlu da hastaneye götürülürken gazetecilere, pazartesi günü basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladı. Malki ile doğrudan ilişkisi olan herkesi sorgulayan polisin dün Hamide Aktaş adlı bir kadını da gözaltına aldığı öğrenildi. Gözaltına alınan şahısların üzerinde, ruhsatsız üç silah ele geçirildi.

Cinayetle ilgili olarak gözaltına alınanlar şunlar: Gülben Ergen, Hayyam Garipoğlu, Mehmet Sümbül, Mine Sümbül, Erol Erkohen, Yaşar Erkohen, Bayram Bozdemir, Esat Coşkun, Galip Kolak, Fazıl Taştan, Hamide Aktaş, Arif Peker, Ömer Eker.Haberle ilgili daha fazlası: