GeriGündem Eskişehir'deki "çapa"operasyonunda 12 tutuklama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eskişehir'deki "çapa"operasyonunda 12 tutuklama

Eskişehir'de 4 ay önce tabancayla vurularak öldürülen gencin katil zanlılarını yakalamak amacıyla ”çapa” adıyla başlatılan operasyon kapsamında Eskişehir'in yanı sıra 4 ilde daha yakalanan 12 şüpheliden 11'i tutuklandı.

Emniyet güçlerince, 20 Martta Hacıseyit Mahallesi Kemal Zeytinoğlu Caddesi'ndeki İl Emniyet Müdürlüğü Aksu Hizmet binası karşısında yürüyen Ümit Tepe'nin (24) tabancayla öldürülmesi olayının şüphelileri olarak Eskişehir, Kütahya, Samsun, Zonguldak ve Isparta'da gözaltına aldığı Kubilay Ç, Cihat T, Timuçin N, Yaşar Akif K, Fuat E, Devrim İ, İsmail Y, Coşkun G, Şenol E, Ferhat A, Timur Selçuk D. ve Mehmet A'yı ifadelerinin ardından adliyeye sevk etti.

Şüpheli 12 kişiden 11'i tutuklandı, Mehmet A, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Henüz soyadı belirlenemeyen ve olayla ilgisi bulunduğu bildirilen “Fatih” adlı kişinin de yakalanması için arama çalışmaları sürdürülüyor.

ŞÜPHELİLERDE 2 GLOCK MARKA TABANCA BULUNDU

Aksu Hizmet binası karşısında öldürülen Ümit Tepe'nin son gün kiminle görüştüğünü ve şüphelileri belirlemek amacıyla araştırma yapan emniyet güçleri, maktulün 18 Martta kentteki bir eğlence merkezine girmek isterken kendisini engelleyen özel güvenlik görevlileriyle tartıştığını saptamıştı.

Emniyet güçleri, Ümit Tepe'nin, aynı gece bir lokantada karşılaştığı ve kendisini eğlence merkezine almayan özel güvenlik elemanlarından Ergun Kaya'yı bıçakla, Ergun Kaya'nın da Ümit Tepe'yi tabancayla vurarak hafif yaraladığını tespit etmişti.

Ümit Tepe'nin 2 gün sonra yürürken tabancayla vurularak öldürülmesi olayının lokantadaki kavgayla ilişkisi olduğunu tespit eden emniyet güçleri, Aksu hizmet binasındaki kamera görüntüleri ve tanıkların ifadeleri doğrultusunda soruşturmayı derinleştirmişti.

Operasyon kapsamında cinayeti azmettirdiği iddia edilen bir özel güvenlik şirketinin sahibi Kubilay Ç. Kütahya'da, cinayeti işlediği öne sürülen Cihat T. ile olayla ilgisi olduğu bildirilen Timuçin N, Yaşar Akif K, Fuat E. ve Devrim İ. Eskişehir'de, İsmail Y, Coşkun G. ve Şenol E. Samsun'da, Ferhat A. ve Timur Selçuk D. Zonguldak'ta, adam öldürmek suçundan polislikten ihraç edilen Mehmet A. Isparta'da yakalanmıştı.

Şüphelilerin üzerlerinde 2'si “hayalet silah” olarak bilinen ve x-ray cihazlarında tespit edilemediği iddia edilen “glock” marka tabanca, 1 tabanca ve 60 mermi ele geçirilmişti.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False