GeriGündem Eskişehir'de "çapa" operasyonu: 12 gözaltı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eskişehir'de "çapa" operasyonu: 12 gözaltı

Eskişehir'de 4 ay önce tabancayla vurularak öldürülen gencin katil zanlılarını yakalamak amacıyla başlatılan “çapa” adlı operasyonda, 4 ayrı kentten toplam 12 şüpheli, 3 tabancayla yakalandı.

Emniyet güçleri, 20 Martta Hacıseyit Mahallesi Kemal Zeytinoğlu Caddesi'ndeki İl Emniyet Müdürlüğü Aksu Hizmet Binası karşısında yürüyen Ümit Tepe'nin (24) kimliği belirlenemeyen kişilerce tabancayla öldürülmesinin ardından, ”çapa” adıyla operasyon başlattı.

Öldürülen Ümit Tepe'nin son gün kiminle görüştüğünü ve şüphelileri belirlemek amacıyla araştırma yapan emniyet güçleri, maktulün 18 Martta kentteki bir eğlence merkezine girmek isterken kendisini engelleyen özel güvenlik görevlileriyle tartıştığını tespit etti.

Emniyet güçleri, Ümit Tepe'nin, aynı gece bir lokantada karşılaştığı ve kendisini eğlence merkezine almayan özel güvenlik elemanlarından Ergun Kaya'yı bıçakla Ergun Kaya'nın da Ümit Tepe'yi tabancayla vurarak hafif yaraladığını belirledi.

Ümit Tepe'nin 2 gün sonra yürürken tabancayla vurularak öldürülmesi olayının lokantadaki kavgayla ilişkisi olduğu şüphesi üzerinde duran emniyet güçleri, Aksu Hizmet Binasındaki kamera görüntüleri ve tanıkların ifadeleri doğrultusunda soruşturmayı derinleştirdi.

Operasyon kapsamında, cinayeti azmettirdiği iddia edilen bir özel güvenlik şirketinin sahibi Kubilay Ç. Kütahya'da, cinayeti işlediği öne sürülen Cihat T. ile olayla ilgisi olduğu bildirilen Timuçin N, Yaşar Akif K, Fuat E. ve Devrim İ. Eskişehir'de, İsmail Y, Coşkun G. ve Şenol E. Samsun'da, Ferhat A. ve Timur Selçuk D. Zonguldak'ta, adam öldürmek suçundan polislikten ihraç edilen Mehmet A. Isparta'da yakalandı. Şüphelilerden henüz soyadı belirlenemeyen Fatih adlı kişinin de yakalanması için arama çalışmaları sürdürülüyor.

Üzerlerinde 3 tabanca ve 60 mermi ele geçirilen 12 şüpheli gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False