GeriGündem Eski Türk devleti askerleri Aliyev'i karşıladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  561
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Eski Türk devleti askerleri Aliyev'i karşıladı

Eski Türk devleti askerleri Aliyev'i karşıladı
refid:27972452 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in karşılama töreninde, 16 Türk devletinin askerleri bu kez dışarıda yerlerini aldı. Törende bir ilk yaşandı ve Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Bando Birliği 'Diriliş Marşı' çaldı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'ye geldi. Erdoğan, resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i törenle karşıladı.

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI'NDA BİR İLK

Eski Türk devleti askerleri Aliyevi karşıladı Törende 'Diriliş' sürprizi

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen karşılama töreninde Türkiye'nin günlerdir tartıştığı Muhafız Alayı'na mensup 16 Türk askeri de hazır bulundu. Karşılama töreni bu kez dışarda yapıldı. Tarihi üniformalı askerler, karşılamada, tören birliğinin karşısında, 16 Türk devletinin bayraklarını taşıyan Muhafız Alayı askerlerinin önünde yer aldı.

Eski Türk devleti askerleri Aliyevi karşıladı


Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki tören öncesinde, Aliyev'in makam aracı, protokol girişinin önündeki caddeden atlı tören birliği eşliğinde Saray'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in, platformda yerlerini almasının ardından 21 pare top atışı eşliğinde milli marşlar çalındı. Aliyev, "Merhaba asker" diyerek tören birliğini selamladı.Eski Türk devleti askerleri Aliyevi karşıladı


TÖRENDE BİR İLK


Törende, bir ilk daha yaşandı. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Bando Birliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan, araçtan inen Aliyev'i karşılarken "Diriliş Marşı"nı çaldı.

Eski Türk devleti askerleri Aliyevi karşıladı

Eski Türk devleti askerleri Aliyevi karşıladı Ünlü profesörden destek

Geçtiğimiz günlerde Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı karşılama töreninde bir ilk yaşanmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Mahmud Abbas 16 Türk devletini temsil eden askerlerin bulunduğu merdivenin önünde el sıkışarak basın mensuplarına poz verdi. Bu fotoğraf Türkiye'nin gündemine damga vurmuştu.

Eski Türk devleti askerleri Aliyevi karşıladı Bundan böyle Saray’ın adı da…

Eski Türk devleti askerleri Aliyevi karşıladı

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle